Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) 10.000 Dolar Seviyesini Geçebilecek mi?

Birçok analist, Bitcoin (BTC) fiyatındaki toparlanmanın 10.

Bitcoin 2020 Şubat

Birçok analist, Bitcoin (BTC) fiyatındaki toparlanmanın 10.000 dolar seviyesinin geçilmesiyle süreceğini düşünüyor.

Bitcoin ve kripto para piyasalarında söz sahibi analistlerin ortak görüşü, Eylül ayından beri görülmeyen hareketlenmenin Bitcoin’in 10.000 dolar direncini kıracağı yönünde. Bu analistlerden birisi ise yaptığı açıklama ile Bitcoin’in iki gün içerisinde yüzde 80 ihtimalle 10.000 dolar seviyesini aşacağını ifade etti.

Analistler, Bitcoin’in fiyatının en azından Mayıs ayında gerçekleşecek olan yarılanma etkinliğe kadar yükselişini sürdüreceğini düşünüyorlar. Bitcoin’in de yaşanacak olan boğa koşusu altcoin’leri de olumlu yönde etkileyeceği ise yadsınamaz bir gerçek.

Bununla birlikte, diğer bir önemli nokta ise, kripto para piyasasındaki genel toparlanmanın birçok dinamiği değiştirecek olması. Boğa koşularında Bitcoin’in piyasa hakimiyetinde düşüş daha önce de birçok kez görüldü. Bitcoin, şu an için en değerli kripto para olma durumunu kaybetme gibi bir riskle karşı karşı değil ancak bu hakimiyeti bir nebze de olsa sarsılmış durumda.

2017’nin sonlarına doğru Bitcoin’in fiyatı zirve yaptığında en çok tepki çeken durum, Bitcoin’in yavaş onay süreleri ve işlem ücretlerinin oldukça yüksek olmasıydı. Fakat o günden beri Bitcoin ağında yapılan gelişmeler bu sorunun yeniden yaşanmayacağını gösteriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner