Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) 40.000 Dolara Ulaşmak İçin Yeterli Güce Sahip mi? Analist Açıkladı

Kripto para piyasasında yükseliş havası devam ediyor.

bitcoin 40000 dolar

Kripto para piyasasında yükseliş havası devam ediyor. Ancak, bu güzel görünümde bazı istisnalar da bulunuyor. Esas olarak, Polkadot (DOT) ve Chainlink (LINK) sırasıyla %2,59 ve %0,65 oranında düşüşle kırmızı bölgede yer alıyor.

Altcoin’ler Bitcoin’den (BTC) daha hızlı büyüdükçe, önde gelen kripto paranın pazar payı da düşmeye devam ediyor ve şimdi %65,2 oranında bulunuyor.

BTC/USD: Biriktirme Dönemi Sona mı Eriyor?

Analist Denys Serhiichuk’a göre dün, alıcıların saatlik EMA55’in üzerinde bir yer edinme girişimleri tekrarlandı ve günün sonunda ortalama fiyat seviyesinin üzerinde kalmayı başardılar. Günlük maksimum 37.450 dolar civarında bir seviye kaydedildi.

btc 9

Saatlik zaman diliminde, şu anda Bitcoin (BTC) fiyatının toparlanmasını engelleyen 37.300 dolar seviyesi ayırt edilebilir. Analiste göre bugün, yaklaşık 36.000 dolarlık hat bir destek olarak çalışırsa, iyileşme 40.000 dolarlık dirençle devam edebilir.

2

4 saatlik zaman diliminde Bitcoin (BTC), 38.600 dolardan yerel dirence doğru ilerliyor. Önde gelen kripto para birimi bu seviyeye ulaşmak için yeterli enerji biriktirdi, ancak yeni zirveyi belirlemek için yeterli güce henüz sahip değil.

Düşük alım satım hacmi de bunu teyit ediyor.

3btc

Yükseliş fiyatı hareketi de 42.000 dolarlık hedefiyle günlük grafikte. Ancak, boğalar bu seviyeye ulaşmak istiyorsa ticaret hacmi artmalıdır. Aynısı, mevcut seviyelerde düşük olan likidite için de geçerlidir.

Bitcoin, yazının yazıldığı sırada 37.500 dolardan işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner