Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Atağa Geçti! 25.000 Dolar Gelir mi?

Bitcoin (BTC), gün içinde yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak rekor kırdı.

btc rekor bitcoin 25000 dolar

Bitcoin (BTC), gün içinde yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak rekor kırdı.  Lider kripto para biriminin bu hareketinin ardından kripto para topluluğunda büyük bir heyecan uyandı. Analistler ve yatırımcılar şu anda BTC’nin yakın zamanda 25.000 doları görüp görmeme ihtimalini tartışıyor.

Şu sıra tüm dünya Noel’i kutlarken lider kripto para birimi de kendisine has bir kutlamaya yapıyora benziyor. İki gün önce, Ripple’ın SEC davasını takiben, Bitcoin daha yüksek seviyelere devam etmeden önce tüm kripto para piyasasıyla beraber duraklamış gibi duruyordu. Ancak Bitcoin fiyatı, geçtiğimiz Pazar günü 24.370 dolar (Bitstamp) olarak belirlenen önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini geride bırakarak, son iki günde 2.000 dolar artış yaşadı.

Yeni ATH ile birlikte Bitcoin, kripto pazarlarına hakim olma hızını da artırıyor. CoinMarketCap’e göre Bitcoin hakimiyeti metriği, Ocak 2020’den beri kaydedilen en yüksek seviye olan %69 oranına ulaştı. Yazının yazıldığı sırada ise bu oran %68.1’di.

Bitcoin’in Göreceği Seviyeler Neler?

Bitcoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesini belirlediğinden, varlık bir fiyat keşif bölgesinde işlem görüyor, bu da geçmiş performansa (temelde mevcut olmayan) dayalı olarak yukarıda ciddi bir direnç olmadığı anlamına geliyor. Crypto Potato’dan analist Yuval Gov’a göre ilk önemli direnç 25.000 dolarlık psikolojik seviye olabilir. Bunu, aşağıda görülebileceği gibi günlük grafikte sarı yükselen trend çizgisi izliyor.

btcusd dec25 min

İkinci direnç seviyesi ise analiste göre şu anda 25.400 dolar civarında. Sırada 26.000 dolarlık psikolojik seviye var. Bir fiyat düzeltmesi durumunda ilk destek seviyesi 24.370 dolarda bulunuyor. Bunu 24.000 dolar ve 22.700 dolar takip ediyor.

Popüler trader’lardan Crypto Birb de Bitcoin’in 25.000 dolara ulaşacağını düşünen isimlerden. Bitcoin, yazının yazıldığı sırada CoinMarketCap verilerine göre 24.429 dolardan işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner