Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Balinalarından Devasa Bir Hareket Geldi!

İki adet büyük Bitcoin (BTC) sahibi balina; yaklaşık yarım milyar dolar değerinde BTC transfer ederken devasa bir Bitcoin servetini harekete geçirmiş oldu

bitcoin balina

İki adet büyük Bitcoin (BTC) sahibi balina; yaklaşık yarım milyar dolar değerinde BTC transfer ederken devasa bir Bitcoin servetini harekete geçirmiş oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İki anonim Bitcoin balinası, toplamda yaklaşık 46 dolarlık bir ücret karşılığında 492 milyon dolar değerinde toplamda 31.099 BTC transfer etti. Transferler ilk olarak Bitcoin Block Bot olarak bilinen otomatik blok zinciri izleme aracı tarafından bildirildi. En son blok araştırmacısı verilerine göre, ilk balina 268 milyon dolar değerinde 17.187 BTC’yi iki ayrı adrese taşıdı. Toplam üç işlem içeren bir cüzdan 13.912 BTC aldı. Toplam üç işlem içeren başka bir cüzdan ise 3.275 BTC elde etti.

BitInfoCharts, ilk balinanın orijinal cüzdanı 11 Kasım’da yarattığını gösteriyor. Cüzdan aynı gün önemli miktarda BTC aldıktan sonra var olan 42. en zengin cüzdan haline geldi.

Screen Shot 2020 11 15 at 8.56.50 AM

İkinci balina, 224 milyon dolar değerinde 13.912 BTC’yi iki ayrı adrese aktardı. Blok gezgini verilerine bakıldığında, toplam beş işlem içeren bir cüzdan 10.637 BTC aldı. Toplam dört işlem içeren ikinci bir cüzdan, 3.275 BTC topladı.

Screen Shot 2020 11 15 at 9.00.05 AM

Söz konusu balinalar, müşterileri adına kripto paraları denetleyen danışmanlar veya kurumlar olabilir. Yüksek miktarda olan kripto paralar, güvenlik nedenleriyle birden fazla adrese taşınıyor da olabilir.

Bununla birlikte, ilgili adreslerin hiçbirinin kripto para endüstrisindeki herhangi bir şirketle bilinen bağlantıları yoktur. BTC, açık piyasada işlem görebileceği ve satılabileceği herhangi bir tanımlanmış kripto para borsası cüzdanına da taşınmadı.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x