Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Boğaları Direnmeye Devam Ediyor

Gün boyunca Bitcoin (BTC), 7.

bitcoin bogalari direnmeye devam ediyor

Gün boyunca Bitcoin (BTC), 7.200 dolar seviyesinde birden fazla reddetme ile karşı karşıya kaldı ve bu durum da 7.000 dolar altında kurulan direncin boğaların güçlü savunmasına rağmen kırılmadığını doğruladı.

Alıcıların bu seviyeyi aşmak için vereceği mücadele devam ettikçe, kozlar tamamen ayıların lehine geçebilir. Böyle bir durumun yaşanması durumunda ise lider kripto varlıkta sert düşüşlerin yaşanması muhtemel.

Yazım sırasında 7.065 dolar seviyesinden işlem gören Bitcoin için 7.200 dolar seviyesinde ciddi bir satış emri yığılmış durumda. Söz konusu emirler yüzünden lider kripto varlık 7.200 dolar seviyesini kırmakta oldukça zorlanıyor.  Analistlere göre söz konusu seviyenin aşılamaması durumunda, 6.000 dolar seviyesinin ortalarına doğru tekrardan düşüş yaşanacaktır.

Twitter’ın popüler kripto varlık analistlerinden @Sawcruhteez yaptığı paylaşımda, Bitcoin’in 7.170 dolar seviyesini aşamaması durumunda 6.570 dolar seviyesine gerileyeceğini grafikler ile belirtti.

Bitcoin’in bu seviyeyi aşamaması, 2020 yılında yaşanan 10.000 dolarlık yükselişin ardından 3.800 dolara düşüş ile oldukça benzerlik yaşıyor. CryptoDonAlt Twitter üzerinde yaptığı paylaşımda bu durumu grafikler ile takipçilerine anlattı ve Şubat ayında yaşanan fiyat hareketlerine dikkat çekti.

Bitcoin’in haftasonu yaşayacağı fiyat hareketleri, yıl içinde beklenen yükselişin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine dair kripto piyasasına fikir verecektir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner