Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Borsası, Hollanda Merkez Bankasına Karşı Açtığı Davayı Kazandı

Bir Rotterdam mahkemesi, Hollanda'da faaliyet gösteren kripto para borsalarının artık cüzdan adreslerini doğrulamak için gerekli olmadıklarına karar verdi.

hollanda

Bir Rotterdam mahkemesi, Hollanda’da faaliyet gösteren kripto para borsalarının artık cüzdan adreslerini doğrulamak için gerekli olmadıklarına karar verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin (BTC) trade platformu olan Bitonic’in yaptığı açıklamaya göre borsa, Hollanda Merkez Bankasına karşı (De Nederlandsche Bank) karşı büyük bir zafer kazandı.

Bitonic, Ocak ayının başında Hollanda Merkez Bankasını mahkemeye verdi. Borsanın amacı oldukça acımasız olan Müşterinizi Tanıyın (KYC) kuralına bir son vermekti. Bunun için bir ön tedbir talebinde de bulunuldu.

Merkez bankası 2019 yılında kullanıcılarının cüzdanlarının meşru denetleyicileri olup olmadığını doğrulamasını zorunlu hale getirdi. Bu durum, gizliliğin ihlal edilmesi olarak görüldü. Mahkeme kararı kaldırarak kurala bir son verdi.

Bitonic, doğrulama tedbirlerini mümkün olan en kısa sürede kaldıracağını söylüyor. Örneğin, artık kullanıcılarından cüzdanlarının ekran görüntülerini talep etmelerine gerek kalmayacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x