Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Düşmanı Peter Schiff 2 Numaralı Bitcoin Influencer’ı Oldu!

Ünlü Bitcoin düşmanı Peter Schiff, Bitcoin Influencer'ları (etkileyicisi) listesinde, Anthony Pompliano ve Max Keiser ile birlikte yer aldı.

peter schiff bitcoin btc influencer

Ünlü Bitcoin düşmanı Peter Schiff, Bitcoin Influencer’ları (etkileyicisi) listesinde, Anthony Pompliano ve Max Keiser ile birlikte yer aldı. Hatta Schiff, Keiser’ı bile geçerek listenin 2. sırasına yerleşti.

Sosyal medyanın kripto para piyasalarını nasıl etkilediğine dair veriler sunan Lunarcrush platformu, büyük Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff’i ikinci en büyük Bitcoin etkileyicisi olarak adlandırdı. Sert BTC eleştirmeni, ikinci en büyük “Bitcoin etkileyicisi” olarak nitelendirildi. Bitcoin influencer’larının bu listesinde Peter Schiff, en büyük Bitcoin destekçilerinden Anthony Pompliano’dan sonra ikinci sırada geliyor.

Max Keiser ise bu listede beşinci sırada yer alıyor. Bilhassa, Peter Schiff ve Keiser, son zamanlarda Twitter’da Bitcoin hakkındaki farklı görüşleri nedeniyle birbirleriyle atışan iki isim. Bu derecelendirme, 24 Aralık’tan bugüne kadar geçen hafta içinde yapıldı. Siteye göre, bu süre zarfında Schiff, 54 tweet yayınladı ve 17.140 beğeni ve 30.384 etkileşim topladı.

Bitcoin Yanlısı İddiası

Peter Schiff, Bitcoin hakkında o kadar sık ​​tweet atıyor ki kullanıcılar artık onunla dalga geçmeye başladı. Hatta aslında altın taraftarı gibi davranan büyük bir Bitcoin hayranı olduğunu dahi iddia ettiler. Schiff’in oğlu Spencer ise bu açıdan babasının tam tersi ve Bitcoin yanlısı. 29 Aralık’ta Max Keiser, BTC karşıtı bir babanın Bitcoin yanlısı oğlunu desteklemek için topluluğu Spence Schiff’i takip etmeye çağırdı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner