Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini: 100.000 Dolar Tahmin Edilenden Daha Erken mi Gelecek?

Çin’den gelen son manipülatif haberlere rağmen, kripto varlık piyasası yükselişe geçerek yeniden 2 trilyon doları aştı.

bitcoin btc fiyat tahmini 100 000 dolar tahmin edilenden daha erken gelebilir

Çin’den gelen son manipülatif haberlere rağmen, kripto varlık piyasası yükselişe geçerek yeniden 2 trilyon doları aştı. Diğer taraftan ABD SEC’den gelebilecek bir haberin, piyasada başka bir yükseliş ayağını körükleyebileceği konuşuluyor.

Piyasa yorumcuları, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) uzun zamandır beklenen bir Bitcoin ETF’ine yeşil ışık yakabileceğini söylüyor. Bu ise bilindiği gibi Bitcoin fiyatını daha önce görülmemiş bir şekilde yukarıya çıkarabilecek bir gelişme.

Bloomberg Intelligence’ın kıdemli stratejistlerinden Mike McGlone geçen hafta Stansberry Research’e verdiği demeçte bunun “hala oldukça yüksek bir olasılık” olduğuna dikkat çekti:

“ABD’nin belki de vadeli işlemlere dayalı bir Bitcoin ETF ile Kanada’yı takip edeceğine dair hala yüksek bir olasılık var.

Şu anda 30’dan fazla [Bitcoin ETF] başvurusu var ve paranın ABD’den (Cathie Wood ve Ark’tan) Kanada’ya göç ettiği gerçeği, ABD’li düzenleyicilerinin ‘Tamam, burada biraz eksiklik yaşıyoruz ve bunu yapmamız gerekiyor’ demesine neden olabilir.”

Yatırım devi Fidelity, SEC’yi bir Bitcoin ETF’ini onaylamaya çağırırken SEC Başkanı Gensler, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile kripto varlıklara olan mesafesini korudu.

Diğer taraftan McGlone, 100.000 dolarlık yıl sonu Bitcoin fiyat hedefini bir kez daha vurguladı. Bitcoin’in yıl sonuna kadar psikolojik seviyeye ulaşacağını öngörürken, bunun Ekim gibi daha erken bir zaman diliminde de gerçekleşebileceğini tahmin ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner