Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatı İstikrar Kazanırken Bu Kripto Paralar Çöküyor

Bitcoin kötü bir Eylül geçiriyor, ancak son 48 saat nispeten istikrarlı geçti denebilir.

Bitcoin BTC Fiyati Istikrar Kazanirken Bu Kripto Paralar Cokuyor 1

Bitcoin kötü bir Eylül geçiriyor, ancak son 48 saat nispeten istikrarlı geçti denebilir. Yine de DeFi token’ları büyük kayıplar alıyor.

Merkeziyetsiz finans protokolleriyle ilişkili kripto para birimleri olan DeFi token’ları için zor zamanlar başladı.

Bitcoin’in geçen haftaki performansına paralel olarak umut verici bir toparlanmanın ardından, DeFi token’ları bu toparlanmaya yetişemedi ve çoğu dün büyük bir düşüş yaşadı. Bu arada Bitcoin, hodler’lar için yaklaşık 10.700 dolarda sabit tutuyor.

Metrik sitesi CoinGecko’ya göre sıralanan DeFi’deki en büyük 100 kripto paranın neredeyse tamamı dün kırmızı renkte idi. Yearn.finance’ın YFI’sı, Chainlink (LINK) ve UMA gibi en büyük kripto paralardan bazıları günün en kötü performans gösteren varlıkları oldu: YFI% 20, LINK %10 ve UMA yaklaşık %10 oranında düştü.

Günün en kötü performans gösteren DeFi token’ı Hakka %30’dan fazla düştü. Bu, herhangi bir Wall Street yatırımcısına kalp krizi yaşatacak türden bir düşüş olsa da; değişken kripto para dünyasında, özellikle de hala çok genç olan DeFi ve getiri çiftçiliğinde sıra dışı sayılmaz.

Bitcoin’de İstikrar Hakim

Bitcoin şu anda oldukça istikrarlı. Ve bu, 200 milyon dolarlık kripto para borsası KuCoin hackinden sonra bile değişmedi. Normalde, bu tür hack’ler kripto para piyasasında şok dalgalarına sebep olur. Ama bu sefer değil. Bitcoin, geçen haftaki toparlanmanın ardından yatay işlem yapmaya devam ediyor.

11.000 dolarlık fiyat işareti, Bitcoin boğaları için hala yenilmesi gereken bir sonraki engel. Önceki gün birkaç saat boyunca Bitcoin bu engeli aşmaya kararlı görünüyordu, ancak piyasa ivmeyi koruyamadı.

Eylül, tarihsel olarak Bitcoin için düşüş ayı oldu. Son üç yıldır, her eylül ayında fiyatta kayda değer bir düşüş var.

Bu arada, ilk 10 kripto para biriminden yalnızca biri son 24 saatte pozitif kazançlar gördü: Hacim bazında kripto para borsasının en büyük yerel token’ı olan BNB, Binance. %3.22 artarak 28.20 $ ‘a ulaştı. Ethereum ve XRP dahil diğer tüm varlıklar gün içinde marjinal kayıplar gördü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner