Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Hash Rate, 6 Ayda %170 Oranında Arttı

Bitcoin hash rate, altı ayda %170 oranında artış gösterdi ve Mayıs ayından ATH seviyesine yaklaştı.

hash

Bitcoin hash rate, altı ayda %170 oranında artış gösterdi ve Mayıs ayından ATH seviyesine yaklaştı.

Bitcoin hash rate’in Çin kaynaklı düşüşünden kurtulması altı ay sürdü. Dünyanın en büyük blockchain’inin sağlamlığını açık bir biçimde ortaya çıkaran metrik, Haziran ayının sonundan bugüne kabaca üç kat artış gösterdi.

Hash Rate ATH Seviyesine Yaklaştı

BitInfoCharts’ın verilerine göre Mayıs ayında hash rate 200 Ehash/s ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmayı başardı. Çin’in baskısından önce dünya hash rate’inin %60’ı Çin’in elindeydi. Ancak daha sonra başlayan yasaklar, sektörde büyük bir problem çıkmasına neden oldu.

Madenciler, makineleri kapatıp yeni yerler ararken hash rate büyük oranda düştü. Haziran ayı sonlarında hash rate 68 Ehash/s’ye kadar gerilemişti.

Madenciler yeni lokasyonlarına geçiş yaptıkça, hash rate de aynı şekilde toparlanmaya başladı. Ağustos ayında Haziran ayının sonundaki seviyeden yaklaşık iki katına çıktı. Şu anda ise üç katlık bir artışla 184.24 Ehash/s seviyesine yükseldi. Metrik Haziran ayının sonundan bu yana %170 oranında artmış oldu.

ABD şu anda hash rate açısından birinci sırada yer alıyor. ABD hash rate’in %43’lük oranına sahipken onu %21.9 ile Kazakistan ve %13.6’lık oranla Rusya takip ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner