Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) için kritik veri: Satış baskısı mı oluşacak?

IntoTheBlock verilerine göre, yaklaşık 850 bin cüzdan, 52 bin 125 dolar ortalama ile 481,71 bin Bitcoin (BTC) satın aldı.

Bitcoin BTC veri

IntoTheBlock verilerine göre, yaklaşık 850 bin cüzdan, 52 bin 125 dolar ortalama ile 481,71 bin Bitcoin (BTC) satın aldı.

Bitcoin’in (BTC) 50 bin dolar direncini aşmasıyla birlikte kripto piyasasında hareketlilik başladı. BTC, özellikle 52 bin doların üzerine çıkarak boğa beklentilerini artırdı.

Kripto yatırımcıları BTC’nin sonraki süreçte neler yapacağını düşünmeye başladı. Kripto piyasasının gidişatına yönelik fiyat tahminleri oluşmaya başlarken, IntoTheBlock’un servis ettiği veri dikkat çekti.

Bitcoin (BTC) 25 milyar dolarlık satış baskısıyla karşılaşabilir mi?

IntoTheBlock verilerini derleyen Lookonchain, Bitcoin (BTC) için ilginç bir veriyi paylaştı. Lookonchain’in yaptığı paylaşıma göre, BTC’nin 52 bin 125 doların üzerine olası bir yükselişi satış baskısını beraberinde getirebilir.

IntoTheBlock verilerini paylaşan Lookonchain, 848.390 cüzdanın satış baskısı yaratma potansiyeli oluşturduğuna değindi. Verilere göre, 848.390 cüzdanın elinde 481,71 bin BTC bulunuyor. Cüzdanlar, yaklaşık 25 milyar dolara tekabül eden bu BTC’leri ortalama 52 bin 125 dolar fiyatla satın aldı. Bu nedenle, olası yükselişte 849.390 cüzdanın kâr satışı gerçekleştirebileceği iddia edildi.

Kripto yatırımcıları, Lookonchain’in potansiyel satış baskısı iddiasına karşı çıktı. Kripto yatırımcılarına göre, bu seviyelerden BTC satın alan yatırımcılar Nisan ayında gerçekleşmesi planlanan Bitcoin halving’ini bekleyior.

Söz konusu cüzdanlar, en düşük 51 bin 773 dolardan ve en yüksek 53 bin 323 dolardan BTC satın aldı. Son dönemde gerçekleşen alımlar, kurumsal etkileşim ile ilişkilendirildi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner