Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) İşlem Ücreti 1 Doların Altına Düştü

Bitcoin (BTC) blockchain ağında ortalama işlem ücreti iki yılın ardından ilk kez 1 doların altına düştü.

Bitcoin Islem Ucreti 1 Dolarin Altina Dustu

Bitcoin (BTC) blockchain ağında ortalama işlem ücreti iki yılın ardından ilk kez 1 doların altına düştü.

Uzun bir süredir kötü giden piyasa gidişatı, Bitcoin ile işlem yapanlar için avantaj olabilecek bir durum ortaya çıkardı. Buna ek olarak, güncellemeler ve madencilikte yaşanan zorluklar nedeniyle de BTC işlem ücreti düştü.

Bitcoin İşlem Ücreti 2 Yılın Ardından 1 Doların Altında

BTC blockchain ağındaki ortalama işlem ücreti 1 doların altına gerileyerek güvenilir finansal sistem olarak kullanım alanında daha çok kuvvetlendi.

Geçmiş dönemlerde yüksek işlem ücreti olan Bitcoin ekosisteminde Lightning Network ve Taproot gibi yükseltmelerin yapılması zaman içerisinde ucuz işlem ücretinin yolunu açtı.

image 8

Bugünden itibariyle, ortalama BTC işlem ücreti, en son 13 Haziran 2020’de görülen 0,825 dolara geriledi.

Geçmişteki yüksek işlem ücretlerinin aksine kullanıcılar için avantaj sağlayan bu durum, yükseltmelerle, düşen piyasa fiyatları ve madenciliğin zorlaşması gibi birçok faktöre bağlılık gösteriyor.

Ağ zorluğunda üç aydır görülen düşüş ise Ağustos ayında son bularak tekrar 28.351 trilyona yükseldi. Bitcoin ağı, topluluğun çabaların sayesinde sağlıklı bir finansal sistemin göstergelerini açığa çıkarmaya devam ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner