Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Madencilerinin Geliri Hazirandan Beri %57 Oranında Arttı

Bitcoin madencileri, ağın giderek artan hash oranı ile karlarını artırdı.

bitcoin btc madencilik geliri artti

Bitcoin madencileri, ağın giderek artan hash oranı ile karlarını artırdı.

Glassnode’un en son zincir içi verilerine göre, madencilik geliri yüzde 57 artarak 2020 ortası seviyelerine ulaştı.

Çin’deki büyük madencilik kısıtlamalarından sonra, önemli bir madencilik hacmi düşüşünün ardından hash gücünün büyük bir kısmı Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’ne geri döndü. Mayıs ayında, Bitcoin madencilik gücü 180 EH/s’de zirve yaptı ve ardından yüzde 50’den fazla düştü. Şimdilik, hash oranı, yaklaşık yüzde 25’lik bir iyileşme ile kademeli olarak yükseliyor. Şu anda ağ 112,5 EH/s’de madencilik yapıyor.

17081

Gelir artışının ana nedeni, güç miktarını doğrudan etkileyen ağın zorluğudur. Çin madencilik kısıtlamalarından sonra, madenciliğin zorluğu düştü, bu da ABD ve AB’de bulunan havuzlar için madencilik karlılığının hızla artmasına neden oldu.

Mayıs 2020’de gerçekleşen Bitcoin’in son yarılanmasından bu yana madencilerin geliri sürekli olarak EH başına 9,5 BTC’den EH başına 5,6 BTC’ye düşüyor. Son iki ayda, madencilik hesaplarının net bakiye pozisyonu +5.000 BTC/ay’a yükseldi. Bu gerçek, piyasanın satış dönemlerinde Bitcoin’in fiyatı üzerindeki satış baskısının azaldığını gösteriyor.

Yazının yazıldığı sırada, Bitcoin 45.900 dolarlık bölgede işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner