Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Potansiyel Yükselişi İçin Kritik Bölgede

Bitcoin'de (BTC) alıcılar inanılmaz derecede güçlü bir şekilde direnç seviyelerini kırmak için mücadele ederken, lider kripto para birimi de 16.

bitcoin

Bitcoin’de (BTC) alıcılar inanılmaz derecede güçlü bir şekilde direnç seviyelerini kırmak için mücadele ederken, lider kripto para birimi de 16.000 doların üzerinde yer alıyor.

Analistler, şu anda boğaların lehine çok sayıda farklı faktör olduğunu ve bu devam eden rallinin daha yeni başlamış olabileceğine inanıyorlar.

Popüler bir trader yakın zamanda Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, hem fonlama oranlarının hem de primlerin düştüğünü açıklayarak, marj trader’ların kısa sürede toparlandığını belirtti.

Yaşanan eğilim, bu şekilde devam eder ve BTC 16.000 dolar seviyesinden ret yemez ise analistlere göre lider kripto para birimi için bir sonraki durak 16.700 dolar seviyesi. 16.000 doların üzerinde bir süre konsolidasyon dönemi yaşamasından sonra, BTC için 16.700 dolar seviyesi oldukça kolay görünüyor.

Daha önceleri var olan satış baskısı oldukça yoğundu ve bu yoğun satış baskısı çoklu satışları katalize ederek, BTC’de düşüşlere sebep oldu. Bu seviyenin üzerinde yaşanan bir kırılma teknik açıdan oldukça önemli.

Bildiğimiz üzere 16.000 dolar seviyesi güçlü bir direnç bölgesi, bu bölgenin destek bölgesine çevrilmesi durumunda ise, BTC, 19.000 doların üstündeki bölgede tekrardan tüm zamanlarının en yüksek seviyesine çıkabilir.

Bitcoin, yazım itibari ile 16.083 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu seviye, birkaç gün önce yaşadığı reddedilmenin ardından düştüğü 14.800 dolarlık son düşük seviyelerden kayda değer bir artışa işaret ediyor.

BTC’nin bundan sonraki trendleri tamamen 16.000 dolar seviyesine nasıl tepki vermeye devam edeceğine bağlı olacak. Bu seviyenin altına düşer ve güçlü bir geri çekilme yaşanırsa, BTC için daha olumsuz günler görebiliriz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner