Yükleniyor...

“Bitcoin (BTC) Şimdiye Kadar Hiç Böyle Büyük Bir Yükseliş Sinyali Vermemişti”

Şüphesiz geride bıraktığımız birkaç hafta kripto para piyasası için hiç iç açıcı geçmedi.

Bitcoin btc

Şüphesiz geride bıraktığımız birkaç hafta kripto para piyasası için hiç iç açıcı geçmedi. Bitcoin’in (BTC) fiyatı 10.500 dolardan 8.400 dolara kadar geriledi.

Bitcoin (BTC) Hashrate’i 3 Kat Arttı

Blockchain.com’dan gelen son veriler, madencilerin en büyük kripto para biriminin madenciliğine çok fazla kaynak ayırmaya başladığını gösteriyor. Bitcoin’in hashrate’i, sadece iki gün önce saniyede 136 exahash (veya 136.3 milyon terahash) seviyelerini gördü. Bu rakam, bir yıl önceki hashrate ile kıyaslandığında neredeyse üç kat daha fazla.

Kripto para fiyat izleme uygulaması Blockfolio, bu gelişmenin önemi hakkında şunları söyledi:

Wall Street, 2008 mali krizinden bu yana en kötü haftayı yaşarken Bitcoin’in hashrate’i tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı; Saniyede 136.264.908 terahash.

Kripto para analisti RookieXBT, Bitcoin’in hashrate’inin ulaştığı zirveye dikkat çekerek bunun büyük bir yükseliş işareti olduğunu şu şekilde açıkladı:

Salı günü kaydedilen Bitcoin’in hashrate’i, BTC’nin 20.000 dolarlık zirvesinde kaydedilen hashrate’den yaklaşık %940 daha fazla. Bitcoin şimdiye kadar hiç böyle büyük bir yükseliş sinyali vermemişti.

Madenciler Fiyatın Yükseleceğine İnanıyor

Ağın toplam madencilik gücünü gösteren hashrate’teki yükseliş iki şeyi göstermektedir:

  1. Bitcoin madencileri, kripto para biriminin uzun vadeli başarısından (özellikle fiyat açısından) eminler ve ağın güvenliğine daha fazla kaynak ayırıyorlar.
  2. Madencilik ekipmanlarının teknolojisi geliştiği için hashrate artıyor.

Ayrıca, hashrate’teki artış ya da kripto para birimini madencilik maliyeti, fiyat hareketi ile doğrudan ilişkilidir.

Dijital varlık yöneticisi Charles Edwards’ta hashrate’in Bitcoin fiyatının üzerinde etki edeceğini düşünen isimlerden. Edwards, paylaştığı aşağıdaki grafiği referans alarak, Bitcoin fiyatının yakın zaman içinde büyük oranda yükseleceğini öne sürüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner