Yükleniyor...

Bitcoin (BTC), Yeni Haftaya Yükselişle Başladı

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Cuma günü yaşanan sert düşüşten sonra tekrar yükselerek 58.

btc 5

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Cuma günü yaşanan sert düşüşten sonra tekrar yükselerek 58.000 dolar seviyelerine geri döndü.

Bitcoin etkileyici bir geri dönüş yapmayı başardı ve bugün erken saatlerde 58.000 dolar seviyesine yükseldi. En büyük kripto para birimi kazançlarının bir kısmını silse de şu anda hala son 24 saatte %5.8’lik kazançla 57.361 dolardan işlem görüyor.

1619143135281332 12

26 Kasım’da lider kripto para birimi, Covid-19’un Omicron isimli yeni varyantı nedeniyle pandeminin daha da kötüleşebileceği endişeleri arasında %9’dan fazla değer kaybetti.

Ancak Pazar günü Bitcoin %7’nin üzerinde yükselerek boğaları sürücü koltuğuna oturttu ve düşüş senaryolarını geçersiz kıldı. Bitcoin’in Kasım’da kırmızı bir aylık mumdan kaçınmak için bir miktar daha yükselmesi gerekiyor. Bitcoin ayrıca tüm zamanların en yüksek seviyesini geri almaktan %16.8 oranında uzakta.

En büyük kripto para birimi, diğer büyük pazarlarla birlikte geri döndü. ABD hisse senedi vadeli işlemleri şu anda ralli modunda ve S&P 500 endeksi %0,69’luk artış yolunda ilerliyor. Petrol, WTI fiyatının Nisan 2020’de eksiye düşmesinden bu yana en büyük bir günlük düşüşü kaydetmesinin ardından toparlanma kaydetti. Spot altın açılışta 10 dolar değer kaybetti ancak daha sonra boğalar bir miktar zemin kazanmayı başardı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner