Yükleniyor...

Bitcoin Cash, Kroger’ın BCH Kabul Edeceği Şeklindeki Asılsız Haber Sonrası Yükseldi

Bitcoin Cash (BCH), ABD’li süpermarket devi Kroger’ın kripto varlığı bir ödeme yöntemi olarak kabul edeceği şeklindeki sahte bir haberin ardından kısa ömürlü bir yükseliş yaşadı.

bitcoin cash krogerin bch kabul edecegi seklindeki asilsiz haber sonrasi yukseldi

Bitcoin Cash (BCH), ABD’li süpermarket devi Kroger’ın kripto varlığı bir ödeme yöntemi olarak kabul edeceği şeklindeki sahte bir haberin ardından kısa ömürlü bir yükseliş yaşadı. 

PRNewswire’da yayımlanan ve Kroger’ın internet sitesinde de yer alan duyuruda zincirin 1 Aralık tarihinden itibaren tüm mağaza ve çevrim içi alışverişlerde BCH kabul edeceği yer aldı. Haberin ardından Bitcoin Cash sert bir şekilde yükselerek, işlem gördüğü 602 dolardan 630 dolara kadar çıktı. Ancak yükseliş, şirket sözcüsünün duyuruyu yalanlaması ile kısa ömürlü oldu. Sözcü CoinDesk’e haberin yalan olduğunu doğruladı ve ilerleyen zamanlarda daha fazla bilgi vereceklerini söyledi. Ayrıca açıklama da şirketin sitesinden kaldırıldı. 

Olay geçtiğimiz Eylül ayında yaşanan Litecoin olayı ile benzerlik gösteriyor. Geçtiğimiz aylarda Walmart’ın Litecoin kabul edeceğine dair bir haber PRNewswire ve Litecoin’in resmi Twitter hesabı aracılığıyla yayılmış ve Litecoin’de büyük bir yükselişe neden olmuştu. Ardından bir Walmart sözcüsü olayı yalanlamış, Litecoin kurucusu Charlie Lee ise haberi paylaşan çalışanın olaydan haberi olmadığını ve sosyal medyalarını daha dikkatli bir şekilde kullanacaklarını açıklamıştı. Olay ile birlikte kripto topluluğunda Litecoin’e tepkiler çığ gibi büyüdü. 

BCH yayın saati itibariyle 604 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner