Yükleniyor...

Bitcoin değerinin 25.000 doların altına düşmesi ne anlama geliyor?

Lider kripto para Bitcoin, yeniden 25 bin doların üzerine çıkmadan önce gün içerisinde 24.

btc 555

Lider kripto para Bitcoin, yeniden 25 bin doların üzerine çıkmadan önce gün içerisinde 24.950 dolar seviyesine kadar geriledi.

Varlık, düşüş eğilimine girmiş gibi görünüyor ve 25.000 dolarlık destek seviyesini tutabilmesi şimdilik küçük bir ihtimal olarak değerlendiriliyor.

Bitcoin, 25.500 ila 26.500 dolar arasındaki paralel aralığı ters yönde kırarak, gün içi en yüksek seviye olan 24.950 dolara kadar geriledi. Varlığın 24.750 dolarlık bir kapanışa imza atması ilerleyen dönemlerde 20.000 dolar seviyesinin altına düşmesine neden olabilir.

Trader Horsa’a göre, 25.000 dolar seviyesi, “satıcıların tuzağa düşürülmesi için son derece iyi bir bölge” konumunda.

Küresel piyasalarda yaşanan fiyat hareketleri ve düşük seviyelere işaret eden zincir üstü göstergeler, alıcıların olumlu bir eğilime sahip olabileceğine dair umut verici etmenlerden birisi olarak öne çıkıyor.

DXY ne durumda?

Bitcoin, ABD doları ile negatif bir korelasyon sürdürürken, hisse senetleri ile pozitif korelasyon sürdüren bir varlık eğilimindedir.

Gün içinde S&P ve Nasdaq endeksleri yükselişte yer alırken, ABD Dolar Endeksi (DXY) düşüşteydi.

DXY, 104,8 puan seviyesinde uzun vadeli yüksek seviyelere ulaşırken bu durum Bitcoin fiyatının olumsuz bir yöne gitmesine sebep olabilir.

ABD’de 13 Eylül’de açıklanacak olan TÜFE, küresel piyasalara yön verecek gibi görünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner