Yükleniyor...

Bitcoin ETF’i onaylandı, açgözlülük arttı!

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun spot Bitcoin ETF'ini onaylamasının ardından kripto para piyasalarında hareketlilik yaşandı.

btc fiyat aç

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun spot Bitcoin ETF’ini onaylamasının ardından kripto para piyasalarında hareketlilik yaşandı.

Lider kripto para Bitcoin, ETF onayının ardından belirli bir aralıkta sabit kalırken, ETF’lerin işlem görmesiyle birlikte hızlı bir yükselişe geçerek 49.000 dolar seviyesini kısa bir süreliğine aştı.

ETF onayı, Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi’nde değişikliğe sebep oldu. Endeks, son bir ay boyunca açgözlülük seviyesinde yer alırken, ETF’lerin listelenmesi ile birlikte 76 puanla aşırı açgözlülük seviyesine yükseldi.

korku acgozluluk

Bu, endeksin Kasım 2021’den beri en yüksek seviyeye ulaştığı anlamına geliyor.

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, belirli parametrelerin değerlendirerek piyasa duyarlılığının anlaşılmasını sağlayan bir endekstir. Endeks, piyasaların kötü gittiği dönemlerde korkuyu işaret etmesiyle de bilinir.

Bitcoin, ETF’lerin işlem görmeye başlamasıyla 49.000 dolara ulaşsa da sonra bir geri çekilme yaşayarak bir ara 46.000 doların altına kadar geriledi.

Kısa bir süre sonra kendisini yeniden 46.000 doların üzerine atmayı başaran Bitcoin, yazı kaleme alındığı sırada Bitstamp verilerine göre, 46.455 dolar üzerinden işlem görüyor.

btc price 2222

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner