Yükleniyor...

Bitcoin, Ethereum ve Avalanche Analizi – 12 Kasım 2022

Kripto para piyasasının toplam değeri CoinGecko verilerine göre son 24 saatte yüzde 2,9'luk düşüşle 885 milyon dolara geriledi.

Bitcoin Tekrardan 20 Bin Dolarda 14 Eylul 2022 Piyasa Analizi

Kripto para piyasasının toplam değeri CoinGecko verilerine göre son 24 saatte yüzde 2,9’luk düşüşle 885 milyon dolara geriledi. FTX’in likidite sorunları yaşaması ve ardından Binance’ten destek araması ancak bu işin gerçekleşmemesi kripto paralara ciddi zarar verdi. Üstüne üstlük FTX’in iflas açıklaması ve hacklendi iddiaları da kripto yatırımcılarına ciddi zarar verdi. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve AVAX‘taki fiyat hareketlerini beraber inceleyelim. Bitcoin kaç dolardan işlem görüyor? Ethereum hangi seviyede? AVAX‘taki son durum ne?

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi

CoinGecko verilerine Bitcoin, son 24 saatte yüzde 2,6 değer kaybetti. Piyasanın lider kripto parası Bitcoin, uzun süredir hareketine devam ettiği 19-20 bin dolarlık bandından ciddi bir düşüş yaşadı. FTX’in iflası ve hacklenmesi derken kripto para piyasasında sular hiç dinmedi.Buna bağlı olarak da piyasa düşmeye devam etti. Bitcoin bulunduğu hareket bölgesiyle itibariyle fiyat seyrine 16-17 bin dolardan devam ediyor.

btc gunluk 5

Bitcoin‘in bu seviyelerden gelecek haber akışıyla beraber yönünü belirlemesini bekleyeceğiz. BTC’de de devam edecek bir düşüş olacaksa eğer bir sonraki durak 15-16 bin dolar bölgesi olabilir. Eğer bir yükseliş olacaksa da Bitcoin’in ilk durağı 18 bin dolar bandına tutunmanı ardından 19-20 bin dolar bölgesini denemek olabilir. Bitcoin yazı yazıldığı an itibariyle 16-17 bin dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bitcoin canlı fiyatı için tıklayın.

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

FTX’in iflasını açıklaması ardından da hacklendi iddialarının gündeme gelmesiyle Ethereum da ciddi düşüş kaydetti. Ethereum (ETH) tarafındaki fiyat hareketini incelediğimiz zaman ise ETH‘nin, CoinGecko verilerine göre son 24 saatte 1,3’lük düşüş yaşadığını görüyoruz.

eth gunluk 5

Ethereum’da bir sonraki hedef 1.200-1300 dolar bölgesinde tutunmak diyebiliriz. Eğer Ethereum tarafında düşüş olursa ilk durağımız 1100 dolar bandı olabilir. Yazı hazırlandığı an itibariyle Ethereum 1.200 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Ethereum’un anlık fiyatı için tıklayın.

Avalanche (AVAX) Fiyat Analizi

Kripto piyasasının en popüler 16. coini olan AVAX, FTX’in iflasını açıklamasının ardından tam yükselişe geçecekken diğer kripto paralar gibi düşüş yaşadı. CoinGecko verilerine göre son 24 saatte yüzde 10,8 düştü.

avax gunluk
AVAX’ın günlük grafiği

AVAX, an itibariyle 13,2 dolarda seyrediyor. AVAX’taki bir sonraki hedef 13,7 desteğine tutunması denebilir. Önümüzdeki günlerde yaşanacak gelişmeler yönü belirlemede rol oynayacak. AVAX, yazı yazıldığı an itibariyle 13,2 dolardan işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner