Yükleniyor...

Bitcoin Fiyatı Düşünce Coinbase Yine Çöktü

ABD merkezli önde gelen kripto para borsası Coinbase'in, Bitcoin fiyatı aniden düşünce tekrar sorun yaşadığı bildirildi.

coinbase

ABD merkezli önde gelen kripto para borsası Coinbase’in, Bitcoin fiyatı aniden düşünce tekrar sorun yaşadığı bildirildi. Bu durum, kripto para borsasının yaşadığı ilk çöküş değildi.

Birçok Kişi İşlem Yapamadı

Bitcoin’in oynak bir varlık olduğu bilinmektedir. Aslında volatilite (oynaklık) olduğunda, genellikle uzun süreli ticaret seanslarından ziyade ani patlamalar gerçekleşir. Mart ayında dijital varlık sadece birkaç saat içinde yaklaşık %40’lık düşüş yaşamıştı.

Saatler önce Bitcoin aniden çöktü ve birkaç dakika içinde düşük 8,000 dolar seviyelerine geldi.

Bu tür zamanlarda kullanıcıların ticaret kurulumlarına bağlı olarak; pozisyonlarını kontrol altında tutmaları ve kayıplarını en aza indirmeleri veya karlarını en üst düzeye çıkarmaları önemlidir. Bununla birlikte bir borsa çöktüğünde bu neredeyse imkansızdır.

ABD merkezli lider kripto para borsası Coinbase’in tekrar çevrimdışı konuma geçtiği bildirildi. Twitter’daki çok sayıda kullanıcı sorunu şikayet ederken, verilere göre çökme sırasında 1000’den fazla sorun oluştuğu görülüyor. Hatta birçok kişi Coinbase’in eski pazarlar şiddetli bir düşüş yaşadığında ticareti durduran NYSE devre kesicileri gibi davrandığını söyleyerek durumu alay konusu yaptı.

Resmi web sitesine göre Coinbase, dün bağlantı sorunları yaşadığını kabul etti. Borsa ağ tıkanıklığı sebebiyle ETH ve ERC20 tokenleri gönderimini geciktirdi. Bununla birlikte, raporların çoğu sitenin erişilemez olduğuna işaret ediyor.

İlk Kez Değil

Haziran 2019’da, Bitcoin yaklaşık 15 dakika içinde yaklaşık %15 kayıp yaşadı ve fiyatı yaklaşık 1.700 dolar azaldı. Coinbase bu zaman zarfında yine teknik sorunlar yaşadı ve trader’lar fonlarına erişemedi.

Bu yıl 29 Nisan’da, Bitcoin 9.000 dolar seviyesine yaklaştığında borsa tekrar çöktü. Böylece Coinbase’in şiddetli oynaklık dönemlerinde çevrimdışı olduğu birçok örnek görmek mümkündür.

Dünyanın önde gelen borsalarından biri için bu tür meseleler en aza indirilmelidir. Kripto para endüstrisi son birkaç yılda çok yol kat etti ve açık konuşmak gerekirse, bu tür aksilikler kaygı verici.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner