Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Fiyatı Tekrar Yükselişe Geçti

Pazar günü Bitcoin (BTC) fiyatı 7 bin 115 dolardan 7 bin 642 dolara yükseldi ve yüzde 7'lik bir kazanç ve beklenmedik derecede güçlü bir haftalık kapanış sağladı.

Bitcoin BTC Fiyatı Tekrar Yükselişe Geçti

Pazar günü Bitcoin (BTC) fiyatı 7 bin 115 dolardan 7 bin 642 dolara yükseldi ve yüzde 7’lik bir kazanç ve beklenmedik derecede güçlü bir haftalık kapanış sağladı. Güçlü yukarı yönlü hareket; fiyatı 7 bin 400 dolar ve 7 bin 600 dolar direncinin üzerine çıkardı. Yazı yazılırken 7 bin 523 dolarla işlem göre kripto paranın fiyatının 7 bin 600 doların üzerine çıkması ve ardından 7 bin 800 dolar direnç seviyesini denemesi bekleniyor. Hareketin Pazar günü gerçekleştiği göz önüne alındığında, 7 bin 230 dolarlık bir CME vadeli işlemler açığı bulunuyor. Bu da son fiyat hareketine göre gelecekte bir noktada doldurulmak istenecek.

Bitcoin Fiyatında Ek Kazançlar Muhtemel

Fiyat 50 günlük üssel hareketli ortalamada (DMA) durdu ve tüccarlar günlük hareketli ortalama MACD yükseliş farkını ve hacim profili görünür aralığındaki (VPVR) 7 bin 616 dolar ila 8 bin dolar arasındaki farkı fark edecek. Fiyat 50-DMA’nın üzerine çıkabiliyorsa, 8 bin dolarda ek kazançlar muhtemel görünmekte. 7 bin 600 dolara yükselme, Bitcoin fiyatının 7 bin doların altındaki son düşük seviyelere yeniden bakma şansını da azalttığı gösteriyor. 4 saatlik grafik, fiyatın 7 bin 600 doların üzerine çıkması ve 7 bin 850 doların üzerine yükselmesi gerektiğini gösteriyor.

Bu değerlendirme filbfilb tarafından yapılan önceki analizlerle de uyumlu: “Bu pazarda makul bir şekilde yükselmek için Bitcoin, kilit dirençlerin üzerinde, özellikle de haftalık 7.600 dolarlık desteğin üzerinde kapanmaya ve destek bulmaya başlamalı.” 7 bin 300 direncinin kırılmasıyla yukarı yönlü hareketlilik yaşayan BTC’de yukarı yönlü hareketin devam etmesi halinde 8 bin 27 ve 8 bin 370 dolarlık dirençlerin test edileceği düşünülebilir.

Bu arada, Bakkt aylık hacmi Kasım ayından bu yana yüzde 46 artış yaşadı. Bakkt şu anda 110 milyon dolara yükselmeye devam ediyor. Artışla beraber Bitcoin pazar payı oranı da yükseldi. Veriler göre Bitcoin pazarın yüzde 68,9’una hakim.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner