Yükleniyor...

Bitcoin Fiyatı “Yüksel ya da Öl” Durumuyla Yüzleşiyor

Bitcoin (BTC) şu anda geri dönüş yolunda, ancak ayılar hala lider kripto para birimini 6 bin dolar seviyesine geri itebilir.

Bitcoin düşecek ya da çıkacak

Bitcoin (BTC) şu anda geri dönüş yolunda, ancak ayılar hala lider kripto para birimini 6 bin dolar seviyesine geri itebilir. Ayılar ve boğalar, önümüzdeki haftalarda veya aylarda fiyat hareketlerini tanımlayabilecek çok önemli bir hareketle karşı karşıya kalarak bir kere daha savaşa girdi. Kripto para tüccarı “Nebraskan Gooner”, son birkaç aydır izlediği fraktalın, 7 bin 900 veya daha yüksek bir fiyat geri dönüşünün olabileceğini gösterdiğini söylüyor. Aksi takdirde, BTC fiyatı Mayıs ayı başından bu yana en düşük noktası olan 6 bin 200 dolara düşebilir.

CoinMarketCap verilerine göre BTC, 7 bin 488 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bitcoin Konusunda Tarih Tekerrür Ediyor

Fraktallar, farklı ölçeklerde aynı Bitcoin grafik modellerini temsil ediyor. En yüksek madeni para fiyat hareketi, farklı yıllarda günlük, haftalık grafiklerde kendini tekrar etme eğiliminde.

BTC fiyatı Aralık 2018 alt seviyesinin fraktalını takip edecek olsaydı, yakında ikinci çeyrekte yer alana benzer bir ana ralli yaşayabilirdi.

Bununla birlikte kesin bir şey olmadığı ve zamanın tekrar etme eğiliminde olduğu belirtilmelidir. Bu tür analizler pek popüler olmasa da fraktallar zaman zaman oldukça hassas olma eğilimindedir, bu yüzden bazı tüccarlar bu analizleri dikkatle takip etmektedir.

Önde gelen kripto para birimi, başka pazarlardan gelen grafiklerle de karşılaştırılabilir (tercih ettiğiniz anlatıma dayalı olarak). Örneğin, Nikkei endeksi,1989’da patladığından beri yeni bir zirveye ulaşamadı. Öte yandan, 90’ların sonlarında yaşanan dot-com kazasından sonra her zamankinden daha güçlü bir şekilde gelen Amazon var.

U.Today tarafından bildirildiği üzere CNBC’li Joe Kernen, Ocak 2019’da dünyanın en değerli kamu şirketi olan Bitcoin’i Amazon’la karşılaştırdı. U.Today tarafından bildirildiği üzere CNBC’li Joe Kernen, Ocak 2019’da dünyanın en değerli kamu şirketi olan Bitcoin’i Amazon’la karşılaştırdı. Kerner, Bitcoin’i, elektrik ve internet ile aynı kefeye koydu. Kernen, “1998’de Amazon’u düşün, insanlar bu teknolojiyi anlamamıştı” ifadelerini kullandı. Amazon dot-com balonu sırasında oyunun başındaydı daha sonra sorunlar yaşadı. Fakat Amazon 2019’a hızlı bir şekilde ulaşarak şimdi 877 milyar dolarlık piyasa değeri ile dünyanın en değerli şirketlerinden biri olarak kabul ediliyor. Bitcoin’in devam eden iyileşmesi Amazon’a göre daha iyi gidiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner