Yükleniyor...

Bitcoin’de FOMO Ne Zaman Başlayacak?

İngilizce kökenli bir terim olan Fear of Missing Out'un kısaltması olan FOMO, fırsatı kaçırma korkusu anlamına gelmektedir.

Bitcoin FOMO

İngilizce kökenli bir terim olan Fear of Missing Out’un kısaltması olan FOMO, fırsatı kaçırma korkusu anlamına gelmektedir. Kripto piyasalarında sıkça kullanılan FOMO terimi, aynı zamanda pişman olma duygusu için de kullanılmaktadır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para piyasalarına yeni giriş yapan bir yatırımcı için bu his kötü bir satın alma deneyimi ile sonuçlanabilir. Bunun son örneği 2017 yılının sonlarında başlayan dev boğa koşusu sırasında yaşanmış, birçok insan FOMO’ya kapılarak kripto paraları en tepeden almışlar ve ardından gelen düşüşlerle büyük kayıplar yaşamışlardı. Öte yandan mevcut kripto para yatırımcıları için FOMO büyük kazanımları beraberinde getirmektedir. Bu nedenle yatırımcıların büyük çoğunluğu FOMO’nun başlamasını arzular.

“Yarılanma FOMO’yu Tetikleyecek”

Popüler kripto para trader’ı Crypto Michaël, 8 Ocak’ta kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, bir sonraki FOMO dalgasının Bitcoin’in 10 bin doların üzerine çıkınca başlayabileceğini ve Mayıs ayında gerçekleşmesi beklenen yarılanmanın da FOMO dalgasını tetikleyebileceğini belirtti. Analiste göre, mevcut yükseliş trendinin yarılanma etkinliğiyle ilişkili olmadığını iddia etmesi ise dikkat çekti.

“Ana Akım Medyanın İlgisi FOMO’ya Neden Olabilir”

Bir başka popüler kripto para analisti Van de Poppe de Bitcoin için 10 bin dolar seviyesinin çok önemli olduğunu düşünen isimlerden. Analiste göre, en büyük kripto paranın bu seviyeyi geçmesiyle ana akım medyanın ilgisi Bitcoin’e kayacak ve dolayısıyla bu da FOMO’ya neden olabilir.

“Yarılanma Henüz Fiyatlandırılmadı”

Ayrıca Van de Poppe, yarılanmanın henüz fiyatlandırılmadığını düşünüyor. 2016 yılındaki Bitcoin blok ödülü yarılanmasının gerçekleşmesinden sadece beş hafta önce benzer bir sürecin başladığını hatırlatıyor. Bu, yaklaşan yarılanma etkiliğinin fiyatlandırılmasının Nisan’ın ilk günlerinde başlayacağı anlamına geliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x