Yükleniyor...

Bitcoin geliştiricisi: BRC20 devri sona erecek!

Bitcoin Core geliştiricisi Luke Dashjr, v27 güncellemesinden sonra Ordinals ve BRC20 token'larının devrinin sona ereceğini belirtti.

BRC20

Bitcoin Core geliştiricisi Luke Dashjr, v27 güncellemesinden sonra Ordinals ve BRC20 token’larının devrinin sona ereceğini belirtti.

Bitcoin’in (BTC) sansasyonel yükselişi ve boğa çanlarını çalması, yeni trendleri ortaya çıkarttı. Birçok kripto yatırımcısı, furya haline geleceğini düşündüğü için PoW coin’lerine ve BRC20 token’larına yöneldi.

Özellikle BRC20 furyası, ORDI öncülüğünde farklı bir boyuta geldi. ORDI, 1 milyar dolar piyasa değerine ulaşarak diğer BRC20 token’larını da peşinde sürükledi. Coinkolik olarak geçtiğimiz gün değindiğimiz BRC20 furyası, yüzde 150’den fazla kazançları meydana getirdi.

BRC20 furyası sürerken, Bitcoin geliştiricisi Luke Dashjr’dan şaşırtıcı bir açıklama geldi. Bitcoin geliştiricisi, BRC20 ve Ordinals devrinin sona ereceğini aktardı.

Bitcoin geliştiricisi: Bitcoin için bir açık ve bu açık kapatılacak

BRC20 furyası tam gaz devam ederken, bir Bitcoin geliştiricisinden gelen açıklama gündemde bomba etkisi yarattı. Bitcoin Core gelişticisi Luke Dashjr, Ordinals ve BRC20 token’larının oluşumunu sağlayan Inscriptions’ın (Bitcoin ağında yazıtlar) açık olduğunu belirtti. Dashjr, v27 güncellemesiyle birlikte bu açığın kapatılacağını ve Ordinals ile BRC20 devrinin sona ereceğini söyledi.

Gün içerisinde açıklama yapan Dashjr, Inscriptions açığını giderecek v27 güncellemesinin gelecek yıl piyasaya sürüleceğini aktardı. Kripto topluluğu, Bitcoin geliştiricilerinin aldığı bu kararı eleştiriyor.

Bitcoin geliştiricisi Dashjr, Bitcoin Core’un 2013’ten beri kullanıcıların “-datacarriersize” ayarı aracılığıyla işlemlerde ekstra veri boyutuna sınırlar koymasına izin verdiğini açıkladı. Dashjr’a göre, Inscriptions verilerini program kodu olarak gizleyerek bu sınırı atlamanın bir yolunu buldu. Bu nedenle geliştiriciler Bitcoin trendini bir açık olarak görüyor.

Bitcoin geliştiricilerini eleştiren kripto topluluğu, BRC20’lerin sona ermesi halinde madencilik kaybının yaşanıp yaşanmayacağını sordu. Geliştirici, Bitcoin madencilerinin dürüst çalıştığını ve bu nedenle spam filtreli blokların ücretinin daha yüksek olduğunu ifade etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner