Yükleniyor...

Bitcoin için gerilim artıyor: Hangi seviye belirleyici olabilir?

Kripto analiz platformu Santiment'in verilerine göre, Bitcoin, X'te 65.

bitcoin analiz kripto

Kripto analiz platformu Santiment’in verilerine göre, Bitcoin, X’te 65.000 dolar bandında FUD söylemler ile karşı karşıya.

Santiment, 20 Haziran tarihli bir X gönderisinde, “Trader’lar teslim olmaya devam ettiği için bu genişletilmiş FUD seviyesi nadirdir” diye yazdı. “Bitcoin, 65 bin dolar ile 66 bin dolar arasında gidip geldiği için yatırımcılar kripto paralardan korkuyor” diye ekledi.

CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin’in fiyatı geçen hafta 67.294 dolar civarındaki en yüksek seviyeler ile 64.180 dolar civarındaki en düşük seviye arasında işlem gördü. Santiment, Bitcoin’in X’teki yatırımcıların düşüncelerini yorumların karşılaştıran bir ölçüm olan Ağırlıklı Duygu Endeksi’nin 23 Mayıs’tan bu yana negatif kaldığını belirtti.

Haberin yayınlandığı sırada -0,738 seviyesinde bulunuyor ve bu da Bitcoin’den bahsedilenlerin ağırlıklı olarak X hakkında olumsuz olduğunu gösteriyor. Ancak 10 Ocak’ta 11 spot Bitcoin ETF’sinin onaylanması ve 20 Nisan’da Bitcoin yarıya indirilmesi gibi Bitcoin için olumlu olaylar, göstergenin sırasıyla 4,49 ve 2,35 pozitif seviyelere yükselmesini sağladı.

analist btc bitcoin

Analistler, Bitcoin için ne diyor?

Sosyal medyada Bitcoin’e yönelik olumsuz düşünce, büyük takipçilere sahip trader’lar ve analistler de dahil olmak üzere kripto topluluğunun her kesiminden geldi.

Glassnode’un baş analisti James Check, diğer adıyla “Checkmatey”, 19 Haziran tarihli bir X gönderisinde “Bitcoin, halving’den bu yana yaklaşık 150 günlük yatay bir durgunluğun yaklaşık 60. gününde” yazdı .

Bir diğer kripto analisti Jelle, “Aylarca süren yatay fiyat hareketi – boğa piyasasının en sıkıcı aşaması” diye belirtti.

Kripto uzmanı Trader Cobb, “BTC şu anda oldukça sıkıcı” diye ekledi. 

Bazıları uzun süren konsolidasyonun çok hızlı bir fiyat artışına yol açabileceğine inanıyor. 13 Haziran’da Cointelegraph, Bitcoin’in 92 gün ile en uzun konsolidasyon periyodunu yaşadığını bildirdi. Analistler,  uzun süreli istikrarın varlığı “devasa bir yükselişe” hazırlayabileceğini söylüyordu.

Başka bir kripto para analisti Daan Crypto Trades, “Genel olarak, konsolidasyon ne kadar uzun olursa, sonrasındaki genişleme de o kadar büyük olur” diye yazdı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner