Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Kaç Dolar Oldu? Güncel Bitcoin Dolar Fiyatı

Bitcoin Benimsenmesi Dolara Karşı BTCnin İyi ve Kötü Yönleri

bitcoin
bitcoin

Bitcoin (BTC)

Price
58,105.00 $

Bugün 1 Bitcoin ne kadar, 1 Bitcoin kaç dolar oldu? 1 Bitcoin kaç TL? 1 BTC kaç dolar‘a karşılık geliyor? Güncel Bitcoin (BTC) fiyat bilgisine detaylı verilerle anlık olarak bu sayfadan ulaşabilir, piyasaları yakından takip edebilirsiniz.

1 Bitcoin (BTC) Kaç Dolar:58,105.00 $ Dolar
1 Bitcoin (BTC) Kaç TL:524,414.94 TL TL
1 Bitcoin (BTC) Kaç Euro:50.272,74 Euro
Fiyattaki Değişim (24s):5.06%
Bitcoin Hacmi (24s):42,953,786,422 $ Dolar
Bitcoin’in Piyasa Değeri:1,095,629,470,510 $ Dolar

Serbest piyasada 1 Bitcoin fiyatı 58,105.00 $ dolardır. Ayrıca 1 Bitcoin 524,414.94 TL TL‘dir. 1 Bitcoin karşılığında 58,105.00 $ dolar veya 524,414.94 TL TL alınabilmektedir.

Bitcoin fiyatı son 24 saatte 5.06% değişim ile şu anda 58,105.00 $ dolardan işlem görmektedir. Son 24 saatteki Bitcoin hacmi ise 42,953,786,422 $ dolar ve kripto para biriminin toplam piyasa değeri 1,095,629,470,510 $ dolardır.

Bitcoin BTC/USD Fiyat Hesaplama


Bitcoin kaç dolar, 1 Bitcoin kaç dolar, Bitcoin USD, Bitcoin hesaplama, dolar Bitcoin çeviri gibi sorularınızın cevabına buradaki Bitcoin fiyat hesaplama modülü aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bitcoin fiyat çevirici ile birlikte Bitcoin dolar fiyat hesaplamalarınızı çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarıdaki modulümüzde Bitcoin kazanç hesaplama, Bitcoin nasıl hesaplanır, Bitcoin kar zarar ve Bitcoin dolar hesaplama işlemlerinizin yanı sıra fonlarınızın değerini de anlık olarak takip edebilirsiniz. Bu sayede Bitcoin ile ödeme yaptığınızda kaç birimlik harcama yaptığınızı hesaplayabilirsiniz. BTC fiyat hesaplama modülü sadece ABD Dolarını değil Türk Lirası da başta olmak üzere birçok itibari para birimini destekliyor.

Bitcoin fiyat hesaplama modulünü kullanmak oldukça basit. Tek yapmanız gereken hesaplama yapmak istediğiniz para birimini seçmek ve Bitcoin miktarını girmek.

Bitcoin BTC/Dolar Fiyat Grafik Bilgisi

BTC/BCH Karşılaştırması


Bitcoin Kaç Dolar Oldu?

Güncel verilerle şu anda 1 Bitcoin 58,105.00 $ dolar seviyesinde işlem görüyor. Türk Lirası paritesinde ise 1 Bitcoin 524,414.94 TL TL seviyesinden işlem görüyor.

Bitcoin Ne Kadar?

1 Bitcoin’in yıllar içerisinde yaşadığı büyümeyi göz önüne sermek için BTC’nin yıllara göre kaydettiği en yüksek ve en düşük seviyelere rehber içeriğimizin bu kısmında yer vereceğiz.

Bitcoin’in Yıllara Göre ABD Doları Karşısında Kaydettiği En Yüksek Seviyeler:

2020 yılında 1 BTC en yüksek 29.000 Dolar seviyesini görmüştür.

2019 yılında 1 BTC en yüksek 13.769 Dolar seviyesini görmüştür.

2018 yılında 1 BTC en yüksek 17.494 Dolar seviyesini görmüştür.

2017 yılında 1 BTC en yüksek 19.850 Dolar seviyesini görmüştür.

Bitcoin’in Yıllara Göre Türk Lirası Karşısında Kaydettiği En Yüksek Seviyeler:

2020 yılında 1 BTC en yüksek 213.254 Türk Lirası seviyesini görmüştür.

2019 yılında 1 BTC en yüksek 74.139 Türk Lirası seviyesini görmüştür.

2018 yılında 1 BTC en yüksek 65.323 Türk Lirası seviyesini görmüştür.

2017 yılında 1 BTC en yüksek 74.448 Türk Lirası seviyesini görmüştür.

Bitcoin’in Yıllara Göre ABD Doları Karşısında Kaydettiği En Düşük Seviyeler:

2020 yılında 1 BTC en düşük 29.000 Dolar seviyesini görmüştür.

2019 yılında 1 BTC en düşük 3.360 Dolar seviyesini görmüştür.

2018 yılında 1 BTC en düşük 3.270 Dolar seviyesini görmüştür.

2017 yılında 1 BTC en düşük 962 Dolar seviyesini görmüştür.

Bitcoin’in Yıllara Göre Türk Lirası Karşısında Kaydettiği En Yüksek Seviyeler:

2020 yılında 1 BTC en düşük 33.706 Türk Lirası seviyesini görmüştür.

2019 yılında 1 BTC en düşük 17.947 Türk Lirası seviyesini görmüştür.

2018 yılında 1 BTC en düşük 24.801 Türk Lirası seviyesini görmüştür.

2017 yılında 1 BTC en düşük 3.435 Türk Lirası seviyesini görmüştür.

Bitcoin (BTC) Nedir?

Bitcoin nedir, nasıl alınır, Bitcoin nasıl çalışır, Bitcoin nasıl oynanır, Bitcoin nasıl kazanılır, Bitcoin’e giriş gibi sorular yatırımcıların en çok merak ettiği soruların başında geliyor. Rehber içeriğimizin bu kısmında Bitcoin’in ne olduğundan, çalışma mantığından, nasıl Bitcoin alınıp satıldığından bahsedeceğiz. Ayrıca Bitcoin kazanabileceğiniz platformlara da yüzeysel bir şekilde değineceğiz. Bu sayede Bitcoin’e giriş için temel bilgi birikimine sahip olacaksınız.

Bitcoin SV Nedir ve BSV Nedir
 

Bitcoin geliştirilen ilk kripto para birimidir. Dolandırıcılığa karşı oldukça dirençli ve merkezisz  finansal sistem içinde kullanılan dijital bir para şeklidir. Bitcoin’e para olarak bakıldığında, dağıtılmış (eşler arası) bir ekonomik sistemde çalışan dijital bir para birimi olarak tanımlanabilir. Bitcoin’in birimi BTC’dir.

Geleceğin para birimi olarak değerlendirilen Bitcoin, dolar, euro ve Türk lirası gibi itibari para birimlerinin aksine herhangi bir merkez bankası hükümet veya kurum tarafından kontrol edilmiyor.

Eşler arası para transferlerine olanak sağlayan Bitcoin, dünyanın dört bir yanındaki madencilerin ağdaki işlemlerin kayıtlarını tutmasıyla yani dağıtık bir mimari sayesinde varlığını herhangi bir otoriteye ihtiyaç duyulmaksızın sürdürebiliyor.

Peki Bitcoin nasıl alınır? Bitcoin’i kripto para borsaları, Bitcoin ATM’leri ve P2P platformları aracılığıyla satın alabilirsiniz. Satın alınan Bitcoin’ler kullandığınız kripto para borsasında sizin adınıza açılan Bitcoin cüzdanında depolanır. Ancak bu cüzdanın kontrolü sizde değil kripto para borsasındadır. Bu nedenle BTC’lerinizi private key’ine yani özel anahtarına sahip olduğunuz bir cüzdana çekmeyi tercih edebilirsiniz.

Bitcoin Nedir” başlıklı rehberimizden Bitcoin’le ilgili daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bitcoin (BTC) Nasıl Alınır?

En çok merak edilen soruların başında “Bitcoin nasıl alınır” geliyor. Zira Bitcoin ve kripto paraların çalışma mantığı geleneksel finansal varlıklarla aynı olmaması nedeniyle insanlar kripto para birimlerine biraz yabancı kalıyor. Rehber içeriğimizin bu kısmında Bitcoin nasıl alınır, Bitcoin nasıl satılır? sorularına cevap arayacağız.

Bitcoin satın almak için kripto para borsaları sıklıkla tercih ediliyor ancak borsalar Bitcoin satın almak için sahip olduğumuz tek seçenek değil. P2P alım satım platformları ve Bitcoin ATM’leri de Bitcoin satın almak için tercih edilebilir. Bitcoin satın almak isteyen okuyucularımız için en çok tercih edilen 3 yöntemi de anlatacağız.

Kripto Para Borsaları Aracılığıyla Bitcoin Satın Almak

Kripto para borsaları Bitcoin satın almak isteyenler için en yaygın ve en pratik yolların başında geliyor. Kripto para borsaları aracılığıyla başta Bitcoin satın alma işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir. Türk Lirası paritesinde Bitcoin satın alabileceğiniz en popüler borsalar şu şekilde:

 • Paribu
 • Trbinance

Bunla birlikte daha yüksek likidite ve çeşitlilik isteyen yatırımcılar ise Binance, OKEx, Huobi gibi kripto para borsalarını tercih edebilir.

Tercihlerinize en uygun kripto para borsasını belirledikten sonra kayıt olmanız ve Müşterini Tanı (Know Your Customer) doğrulamasını gerçekleştirmeniz gerekiyor. Sonrasında banka hesabımızdan kayıt olduğunuz kripto para borsasına havale veya EFT yardımıyla para transferi gerçekleştirerek Bitcoin alım satım işlemlerine başlayabilirsiniz.

Bu noktada, borsaların sizden satın alacağınız miktara göre belirli oranlarda işlem komisyonu talep edeceğini de hatırlatalım.

Bitcoin hesabı nasıl açılır, Bitcoin nasıl alınır gibi konularda daha detaylı yardıma ihtiyacınız varsa “Bitcoin Nasıl Alınır” başlıklı rehberimiz aracılığıyla 4 adımda Bitcoin’i nasıl satın alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eşler Arası Bitcoin Pazar Yerleri (P2P) Aracılığıyla Bitcoin Satın Almak

Eşler arası pazar yerleri, insanların birbirleriyle doğrudan kripto para alışverişi gerçekleştirebileceği platformlardır. Eşler arası Bitcoin pazar yerleri (P2P) aracılığıyla alıcılar ve satıcılar tercihlerine göre almak veya satmak istedikleri fiyatı, ödemeyi alacakları veya ödemeyi gönderecekleri bankayı seçebilir. Bu tercihler platformda listelenir ve tercihleri eşleşen kullanıcılar kendi aralarında Bitcoin alışverişini güvenli bir şekilde gerçekleştirir.

Eşler arası Bitcoin pazar yerleri, alıcıların ve satıcıların fonlarını gözetim altında tutmaz bu nedenle de kripto paralara yönelik düzenlemelerden daha az etkilenir.

Bitcoin ATM’leri Aracılığıyla Bitcoin Satın Almak

CoinATMRadar verilerine göre şu anda dünyanın dört bir yanında 15.456 Bitcoin ATM’i var. Bu Bitcoin ATM’lerinin sayısı her geçen gün artıyor. Dolayısıyla Bitcoin satın almak isteyen kullanıcıların sıklıkla başvurduğu yöntemlerden biri de Bitcoin ATM’leri aracılığıyla BTC satın almak.

bitcoin atm

Bitcoin ATM’lerinden Bitcoin satın almadan önce bir Bitcoin cüzdanı oluşturmanız gerekiyor. Sonrasında banka kartınızla ATM’den para çekermişçesine kolaylıkla Bitcoin ATM’lerinden BTC alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bitcoin Amerikan Doları Geçmişi

Yıllar önce 1 ABD Doları karşılığında yüzlerce BTC satın alınabiliyordu. Ancak lider kripto para biriminde yıllar içerisinde yaşanan yükselişle birlikte 1 ABD doları karşılığında satın alınabilecek BTC miktarı satoshi’ler ile ifade edilir hale geldi. Satoshi, Bitcoin’in yüz milyonda (100.000.000) biridir.

Gelin şimdi Bitcoin’in ABD doları karşısındaki performansına hep birlikte bakalım:

 • 2010 yılının Ağustos ayında Bitcoin’in toplam piyasa değeri 1 milyon doları aştı.
 • 2011 yılının Şubat ayında 1 Bitcoin’in değeri 1 ABD Doları’na ulaştı.
 • 2011 yılının Nisan ayında Bitcoin’in toplam piyasa değeri 10 milyon doları aştı.
 • 2013 yılının Mart ayında Bitcoin’in piyasa değeri 1 milyar doları aştı.
 • 2013 yılının Nisan ayında 1 Bitcoin’in değeri 100 dolara ulaştı.
 • 2017 yılının Kasım ayında 1 Bitcoin’in değeri 10 bin dolara ulaştı
 • 2017 yılının Kasım ayında 1 Bitcoin’in değeri 20 bin dolara ulaştı.
 • 2020 yılının Aralık ayında Bitcoin’in piyasa değeri 500 milyon doları aştı.
 • 2021 yılının Ocak ayında 1 Bitcoin’in değeri 40 bin dolara ulaştı.
 • 2021 yılının Ocak ayında Bitcoin’in piyasa değeri 750 milyon doları aştı.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Veriler kripto para borsaları tarafından sağlanmaktadır ve kripto para borsalarının veya veri sağlayıcılarımızın belirttiği şekilde gecikmeli olabilir. Coinkolik herhangi bir verinin doğruluğunu kontrol etmez ve bu konudaki her türlü yükümlülüğü reddeder.