Yükleniyor...

Bitcoin Madencilik Zorluğu Yeni Bir Rekor Kırdı

Bitcoin madencilik zorluğu, geçen Ağustos’tan bu yana en büyük yükselişi kaydederek %9 arttı.

bitcoin madencilik zorlugu yeni bir rekor kirdi

Bitcoin madencilik zorluğu, geçen Ağustos’tan bu yana en büyük yükselişi kaydederek %9 arttı.

The Block’ın dikkat çektiği BTC.com verilerine göre, Bitcoin’in madencilik zorluğu Cuma günü %9 artış gösterdi. Bu rakam, geçen yazdan bu yana gerçekleşen en büyük zorluk ayarlamasını temsil ediyor. Bilindiği gibi zorluk ayarlamaları, Bitcoin’in ortalama 10 dakikalık blok süresini ayarlamak için tasarlanmıştır ve hash oranı arttıkça veya azaldıkça değişir. 

bitcoin madencilik zorlugu yeni bir rekor kirdi
Kaynak: The Block

Bitcoin’in madenciliğin zorluğu, 28 Kasım’daki ayarlamada %1.49 düşmesi dışında, Çin’de madencilere yönelik baskıların ardından geçen yazdan bu yana istikrarlı bir artış kaydetmişti. Daha önce aktardığımız üzere Çinli madencilerin cihazlarını kapatması ile madencilik zorluğunda ciddi bir düşüş yaşanmıştı. Ardından madenciler, ABD ve Kazakistan gibi ülkelere yerleştikçe, hash oranı toparlandı. ABD ise bu pastada en büyük paya sahip olan ülke haline geldi. The Block verilerine göre, toplam Bitcoin hash oranı 11 Aralık’tan bu yana yaklaşık 18 EH/s arttı. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner