Yükleniyor...

Bitcoin, SEC’nin erteleme kararının ardından 38.000 doları aştı

Lider kripto para birimi, yeniden 38 bin dolar seviyesine ulaşmayı başardı.

btc 14

Lider kripto para birimi, yeniden 38 bin dolar seviyesine ulaşmayı başardı. Varlığın yükselişi, Fed’in politika değişikliği beklentisiyle destekleniyor.

Bitcoin bugün, kısa süreliğine son 18 ayın en yüksek seviyesi olan 38.264 dolar seviyesine yükseldi. Bu, yatırımcıların riskli varlıklara olan ilgisini gözler önüne serdi.

Varlık, 2022’de yaşamış olduğu büyük düşüşün ardından 2023 yılında yaklaşık yüzde 130 oranında yükselmeyi başardı.

Faiz oranları düşecek mi?

Bitcoin’in yaşadığı yükseliş, Fed’in enflasyonun yavaşlamasıyla birlikte faiz oranlarını düşüreceği beklentileriyle bağlantılı görünüyor.

Fed yetkilisi Christopher Waller’ın son yorumları, enflasyondaki mevcut eğilimin devam etmesi halinde, faiz indiriminin de görülebileceğini gösteriyor.

Fed’in para politikasında yaşanan bu değişim, yatırımcıların kripto para birimlerine olan ilgisinin de artmasına sebep oldu. Bitcoin’in yaşadığı yükseliş bunun en önemli göstergesi.

Dexterity Capital’den Michael Safai, bunu kripto piyasalarında potansiyel bir boğa rallisinin habercisi olarak görüyor.

SEC’den yeni ertelemeler geldi

SEC’nin Bitcoin ETF tekliflerine ilişkin kararını ertelemesi, BTC’nin rallisini etkilemedi.

Regülatör, hem Franklin’in hem de Hashdex’in spot Bitcoin ETF tekliflerine ilişkin vereceği kararı erteledi.

Bloomberg’ün ETF analisti James Seyffart, SEC’nin Franklin’ karşı çok erken davrandığını söyleyerek, 1 Ocak’a kadar başka bir karar almalarının beklenmediğini vurguladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner