Yükleniyor...

Bitcoin yatay seyrine devam ediyor

Kripto para piyasasının altını Bitcoin yatay seyrine devam ediyor.

btc

Kripto para piyasasının altını Bitcoin yatay seyrine devam ediyor.

Bitcoin hafta açılışının ardından 28 bin 800 desteğini korumaya devam ediyor. Makro veriler kripto para piyasasında yükselişi işaret etse de Bitcoin 29 bin seviyesinden işlem görüyor.

Bitcoin 29 bin dolardaki seyrine devam ediyor

Bitcoin fiyatı, haftanın açılış gününde çoğunlukla yatay bir seyir izleyerek 29 bin doların üzerinde kalmayı başardı. Haftasonu gerçekleşen Curve Finance DeFi istismarından etkilenmeden fiyat istikrarını korudu.

CoinGecko’ya göre, dünyanın en büyük dijital varlığı olan Bitcoin, yüzde 0,5’lik bir düşüşle 29 bin 200 dolara geriledi. Ancak Bitcoin, altı hafta boyunca yaklaşık 29.000 dolar ile 31.500 dolar arasında dar bir aralıkta dalgalanarak nispeten istikrarlı bir seyir izledi.

Goruntu 31.07.2023 22.21

Keyrock’ta APAC iş geliştirme başkanı olarak görev alan Justin d’Anethan, Bitcoin’in istikrarlı kalmaya devam ettiğini ve diğer yüksek likiditeye sahip token’ların henüz etkilenmediğini belirtti. Merkeziyetsiz finans dünyasına atıfta bulunarak, merkeziyetsiz ve kendi kendini koruyan çözümlerin avantajlarıyla birlikte değerlendirilmesi gereken risklerin olduğunu vurguladı.

Bu arada, Coinshares’ten bir rapor, uzun vadeli Bitcoin yatırım ürünlerinin son altı ayda dijital varlık çıkışlarının yüzde 93’ünü oluşturduğunu gösterdi. Bu eğilim, yatırımcıların son dönemde kâr elde ettiğini ve genel olarak Bitcoin’e yönelik duyarlılığın destekleyici olduğunu gösteriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner