Yükleniyor...

Bitcoin, Yıl Sonu Rallisinden Oldukça Uzakta

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yılın sonlarına yaklaşılırken olası bir ralli ihtimalinden uzaklaşmaya başladı.

Bitcoin Yil Sonu Rallisinden Oldukca Uzakta

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yılın sonlarına yaklaşılırken olası bir ralli ihtimalinden uzaklaşmaya başladı.

Kripto para piyasasının çalkantılı yılı, bir hafta içerisinde bitiyor. Geride kalan bu yılda, birçok büyük kripto kuruluşu iflas bildirdi. Büyük çöküşleri beraberinde getiren iflaslar, kripto ayı piyasasını şiddetlendirdi. Sektörün öncüsü ve lideri Bitcoin, en yüksek zirve noktasından bir hayli uzaklaştı. Yaklaşık bir seneyi aşkın süredir ayı trendinde hareket eden BTC, toparlanma sinyallerini vermeye başladı. Ancak bu sinyaller, henüz ayı piyasasının bittiğine işaret etmiyor. BTC, yıl sonu rallisi ihtimalinden giderek uzaklaşmaya başladı.

Bitcoin, Mevcut Fiyat Bölgesinde Hareket Ediyor

Kripto endüstrisinin lideri Bitcoin (BTC), 16.800 dolar seviyelerinde hareketliliğini sürdürüyor. Yıl sonuna yaklaşılırken, birçok kripto yatırımcısı ve analisti ufak boğa koşusu yaşanabileceğini düşündü. Ancak BTC, yıl sonu rallisi için hareketlilik göstermedi.

Kripto analisti ve yorumcusu Michael van de Poppe, BTC için destek seviyesinin 16.750 dolar olduğunu belirtti. Poppe, destek noktasının kırılması halinde 16.400 dolar noktasına düşülebileceğini iddia etti. Ancak Poppe‘ye göre, BTC destek seviyesinde tutunmayı başarırsa 17.400 dolar seviyesinde yılını tamamlayabilir.

Diğer taraftan, birçok kripto analistinin yorumları da Poppe ile aynı nitelikte yer alıyor. Genel bakışta, BTC‘nin yıl sonu rallisi yaşaması mümkün görülmüyor. Ancak lider kripto para birimi, yeni yıla daha rahat girecek gibi bir hava sergiledi. Küresel ekonomide resesyon telaşı, ülkelerin enflasyon hamleleri ve kötü aktörlerin kripto paralardan uzaklaşması olumlu yorumlandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner