Yükleniyor...

Bitcoin Yükselirken Paribu Yine Rekor Kırdı

Bitcoin Çin'den gelen borsa kapanma haberlerinden ötürü hızlı bir düşüş yaşadı ve yine çok hızlı bir şekilde yeniden toparlandı.

Paribu Bitcoin

Bitcoin Çin’den gelen borsa kapanma haberlerinden ötürü hızlı bir düşüş yaşadı ve yine çok hızlı bir şekilde yeniden toparlandı. Bu hareket borsaların hacimlerine de doğrudan yansıdı.

Özellikle Türk borsalarında bugüne kadar yaşanan en büyük hareketlilik yaşanmış görünüyor. Tabi bu hareketliliği kaldıramayan borsalar da söz konusu.

Koinim aşırı yoğunluğu gerekçe göstererek birkaç saat tamamen sistemi kapatmak durumunda kaldı. Açıkçası bir borsanın böyle bir çözüm bulması oldukça üzüntü verici ve altyapılarını en kısa zamanda geliştirmelerini temenni ediyoruz.

Paribu‘da da erişim sorunu olduğu haberleri gelmesine rağmen açıkçası hiç bir erişim engeli ile karşılaşmadığımızı belirtmemiz gerekir. Kaldı ki öyle bir sorun olsa idi sanırım 2000’e yaklaşan hacmi yakalamaları da mümkün olmazdı diye düşünüyoruz.

Konuyla ilgili yetkililerden bilgi istedik; Paribu yetkilileri dinamik bir load balancer kullandıklarını ve sistemde işlem yapmayan kullanıcıların çok nadiren kısa süreli erişim sorunu yaşabildiklerini belirttiler.

Çin’deki belirsizlikler devam ettiği sürece çok daha ilginç günler bizi bekliyor olacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner