Yükleniyor...

Bitcoin’de Düşüş mü Yaşanacak Yükseliş mi?

Bitcoin (BTC) 9 bin 500 doların üzerinde kalma mücadelesine devam ediyor.

bitcoin fiyatı 1 scaled

Bitcoin (BTC) 9 bin 500 doların üzerinde kalma mücadelesine devam ediyor. BTC’nin bu seviyeden ivme kazanıp kazanmayacağına dair birçok farklı görüş var.

Ünlü analist Crypto Michael’e göre BTC, 9 bin 314 dolar seviyesinin üzerinde kalmak zorunda aksi takdirde düşüş yaşanabilir. Michael, şu ifadeleri kullanıyor:

“İyi bir direnci çevirmek için yeşil alanda kalmak gerekir. Sanırım böylece yüksek seviyelere doğru devam edebiliriz. Eğer yeşil alanı kaybedersek yeni bir test için 8 bin 900 – 9 bin dolar seviyesine geri döneceğiz.”

Ünlü analist ayrıca BTC’nin 9 bin 300 dolar civarında konsolide olmasının ETH’nin 250 dolara yükselmesinin önünü açabileceği konusunu da bir videoda açıkladı.

“Bitcoin’de Fiyat Artabilir”

Bir diğer analist Crypto Kenny ise BTC’nin şu anda boğa bölgesinde konsolide olduğunu dile getiriyor. Kenny, şu ifadeleri kullanıyor:

“#BTC şu anda bir boğa flaması içinde konsolide oluyor. Bu flamalar çoğunlukla güçlü bir yükseliş trendi sırasında oluşur ve devam örüntüleridir. Ayrıca, sonuncusundan önceki mum (4 saat) yükselen bir topaç oluşturdu, bunlar çoğunlukla fiyatın artacağını gösteriyor.”

il Capo of Crypto ise Bitcoin’in 9 bin 600 – 9 bin 700 dolara yükseleceğini daha sonra ise 7 bin 500 dolara çekilebileceğini ifade ediyor.

Kripto Levent ise bir grafik paylaşarak şu ifadeleri kullandı:

“Dostlar #btc’de yükselen ana trendimiz bir kez daha test edildi ve onay almış görünüyor. Bir önceki tepeyi aşıp yukarıdaki fiyatı da aşmalıyız artık.”

Bitcoin’de Düşüş mü Geliyor?

Kripto Levent ayrıca takipçilerine ufak bir anket yaparak şu soruyu sordu: “Peki hadi nabız yokluyoruz dostlar. BTC’de kısa vade de sizce yön ne tarafa?” Şimdiye kadar gelen cevaplara göre aşağı yönlü hareketi seçenler önde.

Bir diğer ünlü analist davet the wave de takipçilerine BTC’nin yönüne dair soru sordu. Burada da cevaplar düşüşün yaşanacağı ağırlıklı oldu.

Gördüğünüz gibi BTC fiyatıyla alakalı farklı analiz ve görüşler mevcut. Peki sizce Bitcoin’in bir sonraki adımı ne?

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner