Yükleniyor...

Bitcoin’de halving gerilimi: Dikkate alınması gereken unsurlar!

Halving için geri sayımı başlatan Bitcoin, kaos ortamı yaratak kripto para yatırımcılarını endişelendirdi.

bitcoin halving dikkat

Halving için geri sayımı başlatan Bitcoin, kaos ortamı yaratak kripto para yatırımcılarını endişelendirdi.

Halving‘e yaklaşık olarak iki gün kalmasıyla birlikte hareketliliği artan kripto para piyasası, tehlike saçmaya devam ediyor. Bitcoin’in 61.000 dolarda fiyatlamasına rağmen düşüşe devam eden altcoin’ler, tedirginlik yarattı. Yalnızca kripto endüstrisinde değil, küreselde devam eden kaos ortamı bir süre daha piyasayı karıştıracak gibi duruyor. Peki halving ile beraber Bitcoin’de hangi unsurların takibi daha önemli bir hale geldi?

bitcoin 3nisan

Bitcoin’de halving için nabızlar tutuldu!

71.289 doları aşamadıktan sonra yönünü aşağı çeviren Bitcoin, İsrail-İran gerilimiyle adeta sarsıldı. Yüklü satışlar görmeye başlayan kripto paraların lideri, 59.600 dolara iğne atarak yatırımcılarda panik yarattı. Şimdilik 61.227 dolardan işlem gören Bitcoin, halving coşkusunun başlaması veya jeopolitik problemlerin durulmasıyla beraber sırasıyla 63.030 – 64.692 – 65.766 – 67.613 – 69.017 – 71.289 ve 73.684 dolara doğru yol alabilir. Güncel sürecin devam devam etmesi halinde ise sırasıyla 60.810 – 59.024 – 56.622 ve 54.966 dolara bir test beklenebilir.

Bitcoin BTC halving grafik

Halving için Google aramaları artıtşa!

Son bir haftalık Google Trends verilerine göz atıldığına halving kelimesinin giderek araştırıldığı görülüyor. Özellikle de 14 Nisan’dan bu yana insanların halving’e olan ilgisinin arttığı kayıtlara geçti. 17 Nisan itibarıyla bu veri 98 puana ulaşarak son zamanların zirvesini gördü. Güncel süreçte de üst seviyelerde seyreden bu veri, halving heyecanını takip etmekte önemli bir kriter olabilir.

halving bitcoin google

Halving ortamı Bitcoin’deki volatiliteyi artırdı!

Yaklaşık olarak iki gün sonra sıradaki halving’ini tamamlayacak olan Bitcoin, tasfiye verilerinde kafa karıştırmaya devam ediyor. Coinglass’tan alınan veriler doğrultusunda son 24 saatte 238,75 milyon dolar değerinde işlem tasfiye edildi. Bu miktarın 91,18 milyon dolarlık kısmını BTC oluşturdu. Bitcoin’deki likidasyonların 67,52 milyon dolarlık kısmı long, 23,67 milyon dolarlık kısmı ise short yönlü işlemler olarak kayıtlara geçti.

halving tasfiye

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner