Yükleniyor...

Bitcoin’de Konsolidasyon Bölgesi Daralıyor: Sert Bir Yükselişin Habercisi mi?

Bitcoin (BTC) şu anda 10 bin 600 dolar ile 10 bin 800 dolar arasında kalıcı ve nispeten sıkı bir birikim aşamasına yakalanmış durumda.

bitcoin yorum fiyat btc

Bitcoin (BTC) şu anda 10 bin 600 dolar ile 10 bin 800 dolar arasında kalıcı ve nispeten sıkı bir birikim aşamasına yakalanmış durumda. Kripto para birimi, bu seviyelerin hiçbirine herhangi bir ateşli tepki veremedi ve çoğunlukla 10 bin 700 dolar civarından işlem gördü.

BTC’nin devam eden yatay alım satım süreci, kısa vadeli görünümü hakkında fikir vermek için çok az şey yaptı, ancak yatırımcılar yeni bir trendin yaklaşmakta olabileceğine dikkat çekiyor. Bir trader geçtiğimiz günlerde 9 bin doların ortasındaki bölgede potansiyel olarak uzamış bir konsolidasyon dalgasını gösteren bir grafik ortaya koydu. Bunun nihayetinde BTC’yi önemli ölçüde daha fazla yükselten bir ters hareket yaşanacağına inanıyor.

Bitcoin ve tüm kripto para birimi piyasası, geçtiğimiz birkaç gün ve hafta boyunca yatay ticaret nöbetleri içinde kaldı. Kripto paranın önceki işlem aralığı 10 bin 200 ila 11 bin 200 dolar arasında olsa da, BTC 10 bin 600 ila 10 bin 800 dolar arasında konsolide olarak şimdi önemli ölçüde daralmış durumda.

Yoğun Ralliden Önceki Konsolidasyon

Potansiyel olarak yakın bir düşüş trendi ile ilgili endişeler yatırımcıların daha yüksek riskli pozisyonlardan kaçmasına neden olduğundan, mevcut ivme eksikliği altcoin’lere bir darbe vurdu. Bununla birlikte, bir analist daha düşük bir hareketin yakın olduğuna inanıyor gibi görünüyor, ancak bu Bitcoin’in bir sonraki yoğun rallisinden önce gelen bir konsolidasyon aşamasına neden olabilir.

BTC geçen hafta 11 bin 200 dolarda reddedildiğinden beri, her iki taraf da sürdürülebilir ivme yaratmak için yeterince güç toplayamadı. Konsolidasyon aşaması daraldıkça, patlayıcı bir hareketin yaklaştığı bilinmektedir.

Bir trader, yakın tarihli bir blog gönderisinde, daha önce önemli olan bir destek seviyesinin artık güçlü bir direnç olarak hareket ettiğini ve bunu da ayıları tercih ettiğini açıkladı:

“Eskiden destek olan ama şimdi direnç görevi gören oldukça önemli bir seviye, sadece saf fiyat hareketini okumak söz konusu olduğunda düşüş sinyalidir.”

Aşağıda referans verdiği tablo, bu direncin BTC’nin uzun süreli bir konsolidasyon aşamasına başlamadan önce 9 bin dolarlık bölgeye düşmesine neden olacağına inandığını gösteriyor. Ayrıca, 10 bin 500 doların üzerinde tutunmanın yakın vadede olumlu bir işaret olduğunu ekliyor, ancak 10 bin dolar bölgesinde herhangi bir güçlü desteğin olmaması bir sonraki güçlü yükseliş trendine başlamadan önce daha düşük bir seviyeye düşmesi gerekebileceğini gösteriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner