Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) Aniden Yükselmesinin 3 Nedeni

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), Bitstamp borsasında saat gece saatlerinde 16 Haziran'dan bu yana en yüksek seviyesi olan 39.

btc yukselis

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), Bitstamp borsasında saat gece saatlerinde 16 Haziran’dan bu yana en yüksek seviyesi olan 39.850 dolara yükselen devasa bir geri dönüş gerçekleştirmeyi başardı. Art arda üç ayın ardından, lider kripto para birimi son kazanımlarını korumayı başarırsa, sonunda bu düşüş çizgisini kırabilir.

Kripto para analisti Alex Krüger, Bitcoin’in “mükemmel bir sıkışma” yaşadığını belirtti. Shortçuların pozisyonlarını kapatmak için geri satın almaktan başka seçeneği yok, bu da fiyatı daha da yükseltebilir.

Bybt tarafından sağlanan verilere göre, kripto para piyasasında son 24 saat içinde yaklaşık 929 milyon dolar değerinde short pozisyon tasfiye edildi.

Amazon Söylentisi

En son hareketin arkasındaki ana yükseliş katalizörü Amazon söylentisi gibi görünüyor. 25 Temmuz’da bir İngiliz gazetesi anonim bir kaynağa atıfta bulunarak, bu yıl e-ticaret devinin Bitcoin’i kabul etmeye hazır olduğunu bildirdi. Geçen hafta, Amerika’nın en büyük üçüncü halka açık şirketi, birçok spekülasyona yol açan bir kripto para birimi ve blok zinciri uzmanı aramaya başlamıştı.

Amazon’un Bitcoin’i kabul etmesi ihtimali hala konuşulurken, pazar zaten böyle bir olasılık nedeniyle fiyatlanıyor gibi görünüyor.

Tesla, Bitcoin’leri Satmıyor

Tesla CEO’su Elon Musk’ın kripto para birimleri hakkındaki belirsiz yorumları nedeniyle, e-araba üreticisinin bu Pazartesi açıklanacak 2. çeyrek kazançları hakkında piyasa oldukça gergindi.

Bununla birlikte, “B Word” konferansında milyarder, e-araba üreticisinin dünyanın en büyük kripto para birimine desteğini yeniden teyit ederken Bitcoin’ini satma niyetinde olmadığını doğruladı.Ayrıca Musk, e-araba üreticisinin Bitcoin’i kabul etmeye devam etme olasılığının çok yüksek olduğunu açıkladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner