Yükleniyor...

Bitcoin’in hareketsiz arzı zirve yaptı!

Bitfinex Alpha raporu, Bitcoin (BTC) arzının yüzde 40'ının üç yıldan fazla bir süredir hareket etmediğini belirtiyor.

Fotoram.io 8

Bitfinex Alpha raporu, Bitcoin (BTC) arzının yüzde 40’ının üç yıldan fazla bir süredir hareket etmediğini belirtiyor.

Bitfinex’in yayınlamış olduğu Alpha raporuna göre, BTC’deki hareketsiz arz tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu durum, uzun vadeli yatırımcıların BTC biriktirmeye devam ettiğini ortaya koyuyor. Genel olarak pozitif yorumlanan bu istatistik, piyasadaki cansızlığı ortaya koyan en net verilelerden birisi oldu.

Analistlerin bu duruma bakış açısı olumlu

Bitfinex analistleri, “BTC’deki hareketsiz arzın zirve yapması, piyasa hakkında yeşil ışık yakıyor. Ayrıca, piyasa dalgalanmalarına karşı potansiyel direncini ortaya koyuyor.” dedi. Bunlara ek olarak analistler, BTC’nin 26.000 dolarda savaş vermesine rağmen yükseliş görünümünün uzun vade için devam ettiğini dile getirdi.

BTC tarafındaki yerlerde seyreden volatilite, birçok unsurla ilişkilendiriliyor. Bunların başındaysa piyasa döngüsü ve küresel finans piyasalarında yaşanan zorluklar geliyor. Yaz aylarının kripto piyasası bakımından verimsiz geçmesi ve dünya genelinde devam eden sıkılaşma politikası, pek çok veriyi etkilemeye devam ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner