Yükleniyor...

Bitcoin’in Kurucusu Satoshi Nakamoto’dan Esinlenilen NFT 350.000 Dolara Satıldı

Bitcoin’in gizemli kurucusu/kurucuları Satoshi Nakamoto’dan esinlenilen “Pepe the frog” konseptiyle oluşturulan NFT alıcı buldu.

bitcoin

Bitcoin’in gizemli kurucusu/kurucuları Satoshi Nakamoto’dan esinlenilen “Pepe the frog” konseptiyle oluşturulan NFT alıcı buldu. NFT platformu OpenSea üzerinden 111 ETH’ye (350.000 dolar) satıldı.

Pepe the Frog konseptindeki söz konusu NFT’ler koleksiyoncular arasında oldukça popüler. “Nakatomo Kartı” ismindeki bu eser, Satoshi Nakatomo olduğu iddia edilen Japon mühendis Dorian Nakamoto’dan ilham alınarak yeşil renkli bir cilt olarak tasarlanmış ve oldukça ilgi çekmiş. Bu dijital kartın açıklamasında ise şu ifadelere yer verilmiş:

“Bitcoin’in yaratıcısı, var olan en nadir Pepe’lerden biri. Nadirlik puanı: 97.”

Bitcion’in kurucusu olarak bilinen Nakamoto’nun kim olduğuna yönelik çeşitli söylentiler ortaya atılmaya devam ediyor. Bitcoin’i neredeyse kusursuz bir şekilde kodlayan Satoshi Nakamoto’nun tek bir kişi olamayacağı da iddialar arasında. Gerçekten kim ya da kimler olduğu, üzerinden on yıl geçmesine rağmen hala bilinmiyor. Hatta onun gerçekten var olmadığını düşünen insanlar da bulunuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner