Yükleniyor...

bitFlyer CEO’su, FTX Çöküşünü Değerlendirdi

bitFlyer CEO'su Yuzo Kano, FTX çöküşünün domino etkisi yaratabileceğini ve daha fazla iflasın yaşanabileceğini belirtti.

bitFlyer CEOsu FTX Cokusunu Degerlendirdi

bitFlyer CEO’su Yuzo Kano, FTX çöküşünün domino etkisi yaratabileceğini ve daha fazla iflasın yaşanabileceğini belirtti.

Dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası olarak tabir edilen FTX‘in çökmesi, kripto endüstrisini sarsmaya devam ediyor. Son olarak BlockFi, likidite sorunlarıyla mücadele ediyor. Kripto para piyasasında yaşanan çalkantılı süreçler, şirketlerin zorlu günler geçirmesine neden oldu. Borsaların da varlıkları konusunda şeffaflık hareketi başlatması dikkat çekti. Tüm bu süreçlere değinen bitFlyer CEO’su, olayları 2008 krizindeki domino etkisine benzetti.

bitFlyer CEO’su, FTX Çöküşünün Etkilerine Değindi

bitFlyer CEO’su Yuzo Kano, FTX borsasının çökmesiyle başlayan sürecin birçok şirketi iflasa sürükleyebileceğini aktardı.

Kano, yaşanan olayları çok büyük bir etki olarak tabir etti. CEO, bu etkilerin 2008 krizindeki Lehman Şoku gibi göründüğünü aktardı.

Düzenlemelere ve denetlemelere de değinen borsa CEO’su Kano, şirketinin FTX ile hiçbir anlaşması olmadığının altını çizdi. Kano, Japonya’nın çift katmanlı bir gözetim yoluyla kullanıcıları sıkı bir şekilde koruduğuna değindi.

Ayrıca Kano, düzenlemelerin ve denetlemelerin çok önemli olduğunu söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner