Yükleniyor...

BitInstant CEO’su, BTC ile 1 Milyon Dolar Para Aklamaktan Tutuklandı

Bitcoin dünyası geçen günlerde bu haberler çalkalandı

Bitcoin dünyası geçen günlerde bu haberler çalkalandı. Her fırsatta Bitcoin’in para aklama, yasadışı işlemler ve suçlar için kullanılmasından yakınan iş dünyası, bu haberle birlikte haklı olduklarını gösterdiler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

BitInstant CEO’su Charlie Shrem (24) ve BTC brokeri -BTC-King olarak bilinen- Robert M. Faiella, para aklama ve yasadışı para transferi suçlarından Florida’daki JFK Havaalanı’nda tutuklandı. İddiaya göre, Charlie Shrem ve Robert M. Faiella, Silk Road adlı online karaborsa sitesinde 1 milyon dolar parayı Bitcoin ile aklamaya çalışırlarken yakalandılar.

The DEA, IRS, ve Manhattan U.S. Attorney, Shrem’in yasadışı uyuşturucu ticaretine bulaştığını ve 1 milyon dolarlık Bitcoin‘i Silk Road karaborsasında satmaya çalıştığını belirtti. DEA (Drug Enforcement Administration)’in belirttiğine göre,  “İki sanık da -Shrem ve Faielle-, bir süredir Silk Road karaborsa sitesinde, bilgisayarları aracılığı ile uyuşturucu ticaretinde katılımcı ve ticareti kolaylaştırıcı etki oynadılar ve bu yolla kâr elde ettiler.”

Bu tutuklamadan sonra BitInstant sitesi kullanıma kapanmış durumda.

Tutuklama Sonrası Tepkiler

BitInstant CEO’su Shrem’in tutuklamasından sonra, çoğumuzun “Facebook” tan tanıdığı Cameron ve Tyler Winklevoss kardeşler – 2012’den beri BitInstant’e büyük yatırımlar yaptılar-, bu haber sonrasında şu açıklamada bulunarak Shrem ile aralarına mesafe koydular:

“Biz BitInstant firmasında pasif yatırımcılar olarak bulunuyorduk ve kanun güçlerine gerekli her yardımı yapmaya hazırız. Para aklama suçlarının faillerinin yakalanmasında ve Bitcoin’in yasadışı olaylarda kullanılmaması ile ilgili düzenlemelerde tüm desteğimizi göstereceğiz.”


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x