Yükleniyor...

Bitmain, Georgia Eyaletinde 56.000 Bitcoin (BTC) Madencisine Ev Sahipliği Yapacak

Dünyaca ünlü madencilik donanımı üreticisi Bitmain, Kuzey Amerika'daki kapasitesini arttırmaya hazırlanıyor.

bitmain 1

Dünyaca ünlü madencilik donanımı üreticisi Bitmain, Kuzey Amerika’daki kapasitesini arttırmaya hazırlanıyor.

Firma, veri merkezi ve güç ortakları Bit5ive ve ISW Holdings ile ABD’nin Georgia eyaletinde 56.000 adet Bitmain’in tescilli AntMiner ekipmanına ev sahipliği yapacak bir barındırma anlaşması imzaladı.

Yapılan açıklamaya göre, madencilik filosunun tamamı Ekim 2022’ye kadar devreye girdiğinde, 200 megavat kapasite kullanacak. Firmalar ilk 200 megavat kapasitenin önümüzdeki aya kadar faaliyete geçmesini bekliyor.

Bu, anlaşmada kullanılacak madencilik ekipmanı modelinin, saniyede 100 terahash (TH/s) ortalama hash gücüne sahip Bitmain’in en yeni nesil AntMiner S19 serisi olduğu anlamına geliyor. Ekipmanlar tam olarak konuşlandırıldığında, tüm filo saniyede yaklaşık 5,6 EH/s oranına sahip olacaktır.

Anlaşmanın ev sahibi ortağı ISW Holdings, tesisin kullanıma sunulması ve etkinleştirilmesi için gereken maliyetin toplam 62 milyon dolar olduğunu ve 6 milyon dolarlık kısmın ise ödendiğini söyledi.

Bitmain, gerçekleştirdiği bu anlaşma ile birlikte, Çin’in baskılarının ardından Kuzey Amerika’da kripto madenciliği altyapısını genişleten firmalar arasında katılıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner