Yükleniyor...

BitMEX CEO’su, 2022’de En Az 5 Ülkenin Bitcoin’i Kabul Edeceğini Düşünüyor

Önde gelen kripto varlık alım satım platformu BitMEX’in CEO’su Alexander Höptner kripto varlıklar hakkında konuştu.

bitmex ceosu 2020de en az 5 ulkenin bitcoini kabul edecegini dusunuyor

Önde gelen kripto varlık alım satım platformu BitMEX’in CEO’su Alexander Höptner kripto varlıklar hakkında konuştu. Ona göre, diğer ülkeler de yakında El Salvador’un Bitcoin kararını izleyebilir. 

BitMEX CEO’su bir blog yazısında El Salvador Devlet Başkanı Bukele’nin Bitcoin’i yasal bir para olarak kabul eden hareketinden övgüyle bahsetti ve gelecek yıl bitmeden en az beş ülkenin daha Bitcoin’i bir para birimi olarak kabul edeceğini öne sürdü. Höptner ayrıca Bukele için “alay edilmeyi değil övgüyü hak ediyor” ifadelerini kullandı:

“Benim tahminim, önümüzdeki yılın sonuna kadar Bitcoin’i resmi bir para birimi olarak kabul eden en az beş ülkeye sahip olacağız. Hepsi gelişmekte olan ülkeler olacak. […] Gelişmekte olan ülkelerin 2022’de kriptoya atlayacağını düşünüyorum.”

CEO, bu ülkelerin hangileri olabileceği konusunda spekülasyon yapmadı. 

Höptner ayrıca gelişmekte olan ülkelerin neden böyle bir karar alabileceği hakkında birkaç neden de sıraladı. Ona göre 7/24 ve düşük maliyetli havaleler, enflasyonla mücadele, siyasilerin kendilerini ilerici olarak konumlandırma çabası gibi bazı nedenler ülkelerin Bitcoin’i benimselemesinin önünü açabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner