Yükleniyor...

BitMEX Kurucu Ortakları, Banka Gizliliği Yasası İhlallerini Kabul Etti

ABD Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre BitMEX'in kurucu ortakları Arthur Hayes ve Benjamin Delo, ABD Banka Gizliliği Yasası’nı ihlal etmekten suçlu olduklarını kabul etti.

bitmex kurucu ortaklari banka gizliligi yasasi ihlallerini kabul etti 6

ABD Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre BitMEX’in kurucu ortakları Arthur Hayes ve Benjamin Delo, ABD Banka Gizliliği Yasası’nı ihlal etmekten suçlu olduklarını kabul etti.

2020 sonbaharında Hayes, Delo, kurucu ortak Samuel Reed ve BitMEX iş geliştirme başkanı Greg Dwyer, ABD’nin kara para aklamayı önleme gerekliliklerinden kaçınmakla suçlanmıştı. Bakanlık, Hayes ve Delo’nun maksimum 5 yıl hapis cezası gerektiren Banka Gizlili Yasası’nı ihlal ettiğini belirtti. Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“İlgili savunma anlaşmalarının şartlarına göre, Hayes ve Delo’nun her biri, suçtan elde edilen maddi kazancı temsil eden 10 milyon dolarlık cezai para cezası ödemeyi kabul etti.”

Hayes’ın bir sözcüsü The Block’a şunları söyledi:

“Hayes, eylemlerinin sorumluluğunu kabul ediyor ve bu meseleyi geride bırakacağı zamanı sabırsızlıkla bekliyor.”

Delo’nun sözcüsü ise konu hakkında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Delo, ABD Adalet Bakanlığı ile Banka Gizliliği Yasası iddialarını müzakere edilen bir anlaşma yoluyla çözdü. Kurucu ortağı olduğu kripto para birimi türevleri platformu BitMEX’in yeterli bir müşteri tanımlama programı olmaması nedeniyle üzgün. Delo, gönüllü olarak ortaya çıktı. BitMEX’in geçen yıl CFTC ve FinCEN ile yaptığı anlaşmayla birlikte, ABD’deki faaliyetlerden elde edilen tüm finansal gelirler ABD makamlarına ödendi. Bu, konuya vurgu yapıyor. Delo, konuya odaklanmayı dört gözle bekliyor. Bu anlaşmanın yapmasına izin verdiği hayırseverliğine zaman ve enerji ayırıyor ve devam eden destekleri için arkadaşlarına ve ailesine minnettar. Ben şu anda daha fazla yorum yapmayacak.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner