Yükleniyor...

BlackRock, Terra’nın Düşüşüyle İlgisi Olmadığını Aktardı

Forbes'un haberine göre, dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, Terra'nın (LUNA) çöküşünde etkili olduğu iddialarını reddetti.

blockrock terra

Forbes’un haberine göre, dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, Terra’nın (LUNA) çöküşünde etkili olduğu iddialarını reddetti.

Çarşamba günü Twitter’da, varlık yöneticisi BlackRock’un, ticaret şirketi Citadel’in ve kripto para borsası Gemini’nin Terra’yı yok etmek için güçlerini birleştirdiğine dair söylentiler geziniyordu.

BlackRock, Citadel ve Gemini İddiaları Reddetti

terra luna

Winklevoss liderliğindeki borsanın, söz konusu şirketlere Terraform’un kurucusu Do Kwon’dan UST satın alabilmeleri için 100.000 Bitcoin ödünç verdiği iddia edildi.

Ardından BlackRock ve Citadel, Bitcoin ve UST varlıklarını geri çekerek bir dizi zorunlu satışa sebep oldu.

UST’nin sabitlenmesinin kaldırılması, LUNA’nın fiyatını düşürdü ve bu da piyasada genel bir düşüşe yol açtı. İki firmanın, devasa krediyi geri ödemek için Bitcoin’i ucuza geri alabildikleri iddia edildi.

Bu komplo teorisi, Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson tarafından tweet’te bile paylaşıldı. Fakat Hoskinson, çok geçmeden tweet’i sildi.

Ancak Gemini, bu durumu inkar eden ilk şirket oldu. Sonrasında Citadel, UST stabilcoin ticareti yapmadığından LUNA’nın çöküşüyle hiçbir ilgisi olmadığını aktardı.

LUNA’nın fiyatı bir günde %96,43 düşüşle 0,31 dolara kadar düştü. 5 Nisan’da kaydedilen 119,18 dolarlık rekor zirvesinden %99,75 oranında düştü.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner