Yükleniyor...

Blockchain’i En İyi Şekilde Anlatan Kitaplar

Blockchain teknolojisine duyulan ilgi her geçen gün artarak devam ediyor.

blockchain kitaplari

Blockchain teknolojisine duyulan ilgi her geçen gün artarak devam ediyor. Gelişen teknolojiyle birlikte son dönemde hayatımıza dahil olan Blockchain, işlemleri kaydetmek, varlıkları takip etmek ve güven oluşturmak için paylaşılan, değişmez bir büyük defter olarak karşımıza çıkar. Kripto varlık ve dağıtık defter teknolojileri hakkında yazılan, Blockchain teknolojisini en iyi şekilde anlatan, bu konuda bilgi sahibi olabileceğiniz başarılı kitapları sizler için hazırladık.

adan zye blockchain

A’dan Z’ye Blockchain: Daron Dedeoğlu tarafından yazılan kitapta, kripto varlıklarla hayatımıza giren Blockchain teknolojisi hakkında net ve doğru bilgiler vererek gerek yatırım piyasasındaki gerek geliştirici dünyasındaki dezenformasyonları ortadan kaldırma amacıyla kaleme aldığını söyleyen yazar, Kitabın ilerleyen bölümlerinde Blockchain’in ne olduğu, türevleri, temel prensipleri ve kullanım alanları detaylı bir şekilde açıklamış olup aynı zamanda “Blockchain gerçekten kırılamaz mı?”, “Kuantum bilgisayarlar Blockchain için risk mi?”, “Yüzde 51 saldırısı ne demek?”, “Blockchain gerçekten merkeziyetsiz mi?” gibi çok tartışılan sorulara olabildiğince yanıt vererek kitapta anlatmıştır.

Blockchain 101 v.2

Blockchain 101 v.2: Ahmet Usta ve Serkan Doğantekin’in birlikte kaleme aldığı kitap, Türkiye’nin ilk ve tek Blockchain odaklı kitabı olarak karşımıza çıkıyor. 2017 yılında yayınlanan kitap, hiçbir teknik bilgisi olmayan okuyucuların bile kolaylıkla okuyarak anlayabileceği bir yapıya sahip.

blokzinciri teknolojisi

Blokzinciri Teknolojisi ve Kripto Paraların Hayatımızdaki Yeni Yeri: Yazar Hakan Atabaş kitapta, Blockchain teknolojisinin yakın gelecekte sadece teknoloji alanında değil, birçok konuda hayatımızın hemen her alanından yer alacağını konu alıyor. Teknik bilgisi olan ya da olmayan kişiler için hemen her teknik detayı bizlere vermek için hazırlanmış bu kitap, aynı zamanda kullanımı mümkün olan alanlar ve sektörler hakkında temel bilgiler içeriyor. Dijitalleşen dünya için atılması gereken bir adım olarak Blokzinciri Teknolojisini karşımıza tüm gerçekliği ile ortaya çıkarıyor.

The Truth Machine

The Truth Machine: The Truth Machine kitabında, Michael J. Casey ve Paul Vigna blok zinciri gizemini açığa çıkarıyor. Verilerimiz, varlıklarımız ve kimliklerimiz üzerindeki kişisel kontrolü nasıl geri yükleyebileceğimizi açıklıyor; milyarlarca insanın küresel ekonomiye erişimini sağlamak ve toplumun kendine olan inancını canlandırmak için güç dengesini değiştirme meselesine değiniyor. Casey ve Vigna, dengeli bir bakış açısıyla, blockchain teknolojisinin izlediği bu yolu hepimizin önem vermesi gerektiğini anlatıyor.

Blockchain Basics

Blockchain Basics: 25 adımda Blockchain’i tanıtan bu kitap, Blockchain’in temel teknik detaylarına ışık tutuyor. Üstelik bunları anlamak için önceden programlama bilgisine sahip olmanıza gerek kalmadan sade bir şekilde aktarıyor. Herkesin anlayabileceği, teknik olmayan üslupla yazılan kitabın yazarı Daniel Drescher, Blockchain teknolojisinin kavramsal detaylarına da yer vererek Blockchain’i en basit şekliyle ele alıyor.

Blockchain Revolution

Blockchain Revolution: Ünlü yönetim ve ticaret strateji uzmanı Alex Tapscott ve oğlu Don Tapscott tarafından yazılan kitap Blockchain teknolojisinin halihazırda ve gelecekte sunabileceği olasılıkları keşfetmemizi sağlıyor. Blockchain Revolution kitabı, Blockchain teknolojisinin işleri tamamen değiştirebilen yetkinliklerini keşfeden bir kitap olarak karşımıza çıkıyor. Blockchain’in parayı yalnızca yeniden yapılandırmasını değil aynı zamanda gelecekteki banka işlemlerini nasıl şekillendirebileceğini de gösteriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner