Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri BNB 3. Çeyrekte Bu Kripto Paraları Geride Bıraktı!

BNB 3. Çeyrekte Bu Kripto Paraları Geride Bıraktı!

ABONE OL:google-news

Yakın zamanda yayınlanan CoinGecko’nun üç aylık raporu, 3. Çeyreğin DeFi için harika geçtiğini söylüyor.

Ethereum ve BNB, son çeyrekte Bitcoin’i geride bıraktı. MicroStrategy ve Square Inc.’in stratejik yatırımlarına rağmen BTC’nin pazar hakimiyeti azaldı.

DeFi’ ın yükselişi merkeziyetsiz borsalar için bir ödül oldu, zira bazıları artık hacim için merkezi platformlarla rekabet ediyor.

CoinGecko’nun “DeFi’ın Yükselişi” olarak adlandırılan Q3 2020 (üçüncü çeyrek) raporu, kripto para ekosisteminde kutlama için birçok neden sunuyor.

Spot piyasa kapitalizasyonu %31 oranında arttı, böylece Bitcoin’in fiyatı büyük ölçüde 10.000 doların üzerinde kaldı ve merkeziyetsiz borsalar ( DEX’ler ) merkezileştirilmiş muadillerinden rol çalmış oldu.

Binance‘in yerel token’ı BNB, %90’ın üzerinde bir oranla en karlı kripto para yatırımı olarak öne çıktı. Ethereum %60 artışla BNB’nin gerisinde kaldı. Bitcoin ise mütevazı bir artışla %17’lik bir büyüme yaşadı.

BTC yüzde olarak geride kalsa da, en iyi kripto para piyasa değerine hem ETH hem de BNB’nin toplamından çok daha fazlasını kattı.

Bitcoin’in piyasa değeri yaklaşık 40,228,217,099 dolar artar iken, BNB’nin kazançları yalnızca 1,385,669,007 doları temsil ediyor. Ethereum ise 15.207.769.425 dolarlık kazanç sağladı.

Bununla birlikte en önemli yatırım getirisi bu yılın en popüler alanı olan DeFi’dan geldi.

Haziran ayında başlayan heyecan, yazın geri kalanında bir hayli ses getirdi. Skandallarının yanında yenilikçi ürünleriyle birlikte, DeFi halen süregelen bir hikaye olarak devam ediyor.

UMA (UMA) %363 değer kazandı, ardından %304 ile Aave (LEND) ve %190 ile Loopring (LRC) geldi. 3. çeyrekte kaybeden birkaç token arasında, her şeyi başlatan platform olan Compound bulunabilir. Temmuz ayının başından bu yana, COMP değerinin %38’ini kaybetti.

Bitcoin’in Hakimiyeti Büyük Yatırımlara Rağmen Zayıfladı

Çoğu DeFi token’ını, BNB’yi ve ETH’yi satın alan mikro seviyeli yatırımcılar 2020’nin 3. Çeyreğinde BTC yatırımcılarından daha fazlasını kazandılar.

Bununla birlikte makro düzeyde Bitcoin’in piyasa değeri kazançları, piyasanın geri kalanını 25 milyar dolardan daha büyük bir marjla geride bırakıyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Hukuk fakültesi mezunu olan Türkan; çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir de kripto para birimleri alanında uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar