Yükleniyor...

Boğa Sinyali: Bitcoin (BTC) Golden Cross Eşiğinde

Geçtiğimiz birkaç gün Bitcoin (BTC) için çalkantılı geçti.

Mega Boğa Sinyali Bitcoin BTC Golden Cross Eşiğinde

Geçtiğimiz birkaç gün Bitcoin (BTC) için çalkantılı geçti. En büyük kripto para birimi 10.500 dolardan 9.500 dolara kadar geriledi ve bu seviyede destek bulmayı başardı.

Bu destek kripto para biriminin 9.700 dolar seviyelerinde yatay ticarete girmesine neden oldu ve şimdi bu konsolidasyonun golden cross oluşumu sebebiyle yukarı doğru büyük bir hareketle gebe olduğu anlaşılıyor.

Her ne kadar 10.000 doların altına olan düşüş moral bozsa da bazı analistler bu geri çekilmeyi daha yüksek fiyatların habercisi olarak yorumluyor. Popüler kripto para analistlerinden Big Cheds ise farklı bir görüşte ve yaşanan son ralliyi gerçekçi bulmadığını söyledi:

Bitcoin grafiğin genel prensibi, hacmin ralli öncesi artmasıdır. Peki bu gerçek bir ralli ise hacim nerede?

Bitcoin Boğa Formasyonu Oluşturdu

Bitcoin rallilerini yakından takip ediyorsanız golden cross oluşumunu ve etkilerini duymuşsunuzdur. Özellikle görülen son formasyon 2015 ve 2019 yıllarında büyük boğa koşularına sebep oldu.

Bitcoin için çok önemli olan bu oluşum 2015 yılında en büyük kripto paranın 300 dolar seviyesindeyken gözükmüş ve ardından muazzam bir ralli yaşanmıştı. Aynı sinyal geçen yıl Bitcoin’in 5.400 dolar seviyelerindeyken yine gözükmüş ve varlığın fiyatı 13.800 dolara kadar çıkmıştı.

Twitter’da tanınmış bir kripto para birimi analisti olan CryptoBull, son tweet’inde bu oluşumdan bahsetti ve bunun Bitcoin’i yeni bir büyük boğa koşusuna hazırladığını söyledi:

Bayanlar ve baylar. Karşınızda golden cross! Bitcoin’i 28 Ekim 2015’te 300 dolardan, 24 Nisan 2019’da ise 5.400 dolardan fırlatan teknik oluşum.

Öte yandan oluşumun tamamlanabilmesi için önümüzdeki birkaç gün ve hafta çok önemli. Bu dev boğa sinyalinin geçerli olabilmesi için Bitcoin’in 9.500 dolardaki desteğin altına düşmemesi gerekiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner