Yükleniyor...

Huobi Token (HT) Nedir?

Huobi Token, popüler kripto para borsaları arasında yer alan Huobi'nin yerel kripto para birimidir.

0WlBPA63C1nt 36jW

Huobi Token, popüler kripto para borsaları arasında yer alan Huobi’nin yerel kripto para birimidir. Token sahipleri Huobi Cloud hizmetine sahip olma, proje ekiplerini listeleme, borsada global elit olma hakkı, Huobi NEXT etkinliğinde oylama, destekleme ve sponsorluklarla beraber OTC reklam depozitosu haklarına sahip olurlar.

Huobi Global Nedir?

Huobi Global, 2013’den beri faaliyet gösteren kripto para borsasıdır. Güvenlik, müşteri desteği, kripto para listeleme, işlem ücretleri ve diğer özellikler Huobi’yi birçok kripto para borsasından ayırmayı başardı. Özellikle kurulduğu zamandan 2018’e kadar siber saldırılarına güçlü bir şekilde karşı koyup Binance, Coinbase, Coinmarketcap gibi borsaların olduğu en üst seviyede yerini korur. 

HT Coin Nedir?

Houbi Token (HT), kripto para borsası Huobi Global’ın çıkardığı kripto paradır. Ethereum (ETH) ERC-20 standardında merkezsiz bir şekilde oluşturuldu. Huobi Token, borsa ücretleri ve Huobi’deki ekosistemden faydalanmalarına olanak tanır.

Huobi Token Özellikleri

500 milyon toplam arzı olan token yüzde 60’ı kart alımı yapan kişilere dağıtıldı. Yüzde 20’lik kısım ekibe 4 yıllık süreç içinde dağıtılırken geri kalanları platformun işlemesi ve kullanıcıları ödüllendirmek için dağıtıldı.

Huobi, HT’yi blockchain ağındaki ekosisteme göre tasarladı. HT’nin en önemli özelliği olarak hem Huobi tarafından kullanılması hem de Huobi ekosistemi içinde kullanılabilir. İkinci özellik olan taşıyıcı özelliği, Huobi Group ekosistemi ve işletmeleri üzerinde konuşlanmış tüm uygulamaları için önemli bir merkez olmayı başladı. Ayrıca birçok işletme, Huobi altyapısı sayesinde güvenli bir biçimde transfer gerçekleştirebilir. Son olarak token sahipleri Huobi ekosistemi ve ekosistemin altında sağlanan ödüllerin tamamına erişebilir. Özellikle Huobi’nin düzenli token alımı ve ardından yakması sonucu değerini katlayarak artırmasına olanak tanır. 

huobi token

Huobi Token’ın Faydaları Nelerdir?

-Huobi Global tarafından davetiyeler ve iskonto hakkına sahip olma

-Alt token’ların dağıtımı aracılığıyla ödüllendirilme

-OTC işlemlerinde hukuksal destek

-Komisyon ücretlerinde indirim

-Ekolojik işlem bölgesinde alım satım yapabilme.

Huobi Global, gelirinin yüzde 20’sini Huobi Token’ın yeniden satın alıp yakarak değerini artırmayı hedefliyor. Ayrıca kullanıcılara borsada tutmaları karşılığı daha fazla ödül vermeyi hedefliyor. 

Ekolojik Senaryolar ve Yatırma İşlemleri Nelerdir?

Huobi Global, Huobi Token’ın daha fazla kullanım alanına sahip olmak için bir takım inisiyatifler ve teşvikler yaratır. Token sahipleri Huobi Cloud hizmetine sahip olma, proje ekiplerini listeleme, borsada global elit olma hakkı, Huobi NEXT etkinliğinde oylama, destekleme ve sponsorluklarla beraber OTC reklam depozitosu haklarına sahip olurlar.

Huobi Token, Kurumsal Ödemeler Konusundaki Adımları Nelerdir?

Huobi Global, ekosistemin büyümesi için kurumsal müşterilerle anlaşma yapmaya çalışır. Yaptığı çalışmalar topluluk hizmet sağlayıcıları, birden fazla kuluçka merkezi ile iş birliği, bilinen kripto para madencilik makineleriyle birlikte iş yapılması, en büyük 10 madencilik havuzuyla anlaşma, kripto para medya gruplarıyla anlaşma ve headhunterlarla iş birliği olarak yorumlayabiliriz. Birçok borsa, kendi ekosistemleri aktifleşmesi için farklı yolları izler ve Huobi ise bu alanda çok farklı değildir.

Huobi Promosyon Sistemi Nedir?

Huobi promosyon sistemi, profesyoneller ve normal kullanıcılar için tuttukları Huobi Token miktarına göre ayarlamalar yapılmasına olanak sağlar. Normal kulanıcılar için 7 seviye bulunurken profesyonel kullanıcılar için ayrıca oluşturulmuş 9 seviye bulunur.

Normal Kullanıcılar İçin Huobi Global Promosyonları

Eğer normal bir kullanıcıysanız, komisyon ücretlerinden düşülmesi için en az 10 HT bulundurmanız gerekir. Sonrasında daha fazla HT sahip oldukça ödeyeceğiniz komisyon oranı %0.07’ye kadar düşer. 

Profesyonel Kullanıcılar İçin Huobi Global Promosyonları

Profesyonel hesapta aylık işlem hacminiz veya elde ettiğiniz HT miktarı komisyonlarınızı etkiler. Eğer 30 gün içinde en az 1000 BTC’lik işlem hacmine sahipseniz ve 2000 HT’niz varsa, ücretleriniz azalmaya başlayacaktır. Ama en düşük komisyon oranına ulaşmak isterseniz aylık işlem hacminiz en az 150.000 BTC ve 2000 HT sahibi olmanız durumunda en düşük komisyon oranına sahip olabilirsiniz.

huobi token 1

Huobi Token Yorumları

Dünyanın en büyük borsalarından biri olan Houbi Global’ın token’ı olan HT, borsa içinde önemli bir ekosistem yaratmayı başardı. Özellikle yüksek komisyon ücretlerini düşürülmesine olanak sağlayıp normal kullanıcıların en az 10 HT sahibi olması durumunda komisyon ücretlerinde indirim yapmaya başlaması sayesinde birçok kullanıcı indirimlerden kolayca faydalanabilir. Özellikle ABD ve Avrupa’daki yatırımcılar için fiyatının düşük olması, yüksek sayıda HT’yi borsadan kolayca satın alıp borsa komisyonlarını düşürmeleri için kullanılır. Ayrıca Huobi’nin kendi token’ını farklı aktiviteler üzerinden desteklemesi ise kullanıcıların kolayca kazanmasına olanak sağlar.

Huobi Token Nasıl Satın Alınır?

Huobi Token satın almak için öncelikle bu kripto para biriminin listelendiği kripto para borsalarını bilmek gerekir. Ardından bu borsalardan birinde hesap oluşturmalı ve giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra ilk işiniz hesap cüzdanına bakiye yüklemek olmalı. Çünkü bakiye olmadan alım işlemi yapamazsınız. Kredi veya banka kartıyla bakiye yükleyebileceğiniz gibi, banka havalesi yöntemiyle de işlem gerçekleştirebilirsiniz. Bakiye yükledikten sonra spot piyasaya girerek istenilen miktarda HT coin satın alabilir, sıcak veya soğuk cüzdanda muhafaza edebilirsiniz.

HT Coin Hangi Borsalarda Var?

HT coin satın alınabilecek kripto para borsaları aşağıdaki gibidir:

  • KuCoin
  • Uniswap v2
  • Huobi
  • Gate.io

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner