Yükleniyor...

Borsalar Bitcoin’deki Yükseliş Karşısında Sınıfta Kaldı: Kripto Para Topluluğu Tepkili

Lider kripto para birimi Bitcoin'in tarihinde ilk kez 40 bin dolar seviyesine ulaşmasıyla borsalarda da hareketli saatler yaşanıyor.

bitcoin borsa

Lider kripto para birimi Bitcoin’in tarihinde ilk kez 40 bin dolar seviyesine ulaşmasıyla borsalarda da hareketli saatler yaşanıyor. TSİ 21:00 sularında 40 bin dolarlık psikolojik direnç seviyesini kırmayı başaran Bitcoin sert bir fiyat düzeltmesine giderek dakikalar içerisinde 3.500 dolarlık düşüş yaşadı.

Bu düşüşle birlikte yerli ve yabancı birçok kripto para borsasında kesintiler yaşandı. Bu süreçte dünyanın en popüler kripto para borsalarından Coinbase ve Kraken’de işlemler bir süreliğine durdu.

Dünyanın en popüler kripto para borsası Binance de Bitcoin’deki volatiliteye dayanamadı. Binance CEO’su Changpeng Zhao Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasıyla birlikte sistemsel bir takım sorunlar yaşandığını ve bu sorunları çözmek için çalıştıklarını bildirdi.

Yaşanan can sıkıcı kesintilerin ardından Twitter’daki kripto para topluğu da hazırlıksız yakalanan kripto para borsalarını topa tuttu.

Türk kripto para borsaları da eleştirilerden nasibini aldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner