Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Borsaları Borsalar Bitcoin'deki Yükseliş Karşısında Sınıfta Kaldı: Kripto Para Topluluğu Tepkili

Borsalar Bitcoin’deki Yükseliş Karşısında Sınıfta Kaldı: Kripto Para Topluluğu Tepkili

ABONE OL:google-news

Lider kripto para birimi Bitcoin’in tarihinde ilk kez 40 bin dolar seviyesine ulaşmasıyla borsalarda da hareketli saatler yaşanıyor. TSİ 21:00 sularında 40 bin dolarlık psikolojik direnç seviyesini kırmayı başaran Bitcoin sert bir fiyat düzeltmesine giderek dakikalar içerisinde 3.500 dolarlık düşüş yaşadı.

Bu düşüşle birlikte yerli ve yabancı birçok kripto para borsasında kesintiler yaşandı. Bu süreçte dünyanın en popüler kripto para borsalarından Coinbase ve Kraken’de işlemler bir süreliğine durdu.

Dünyanın en popüler kripto para borsası Binance de Bitcoin’deki volatiliteye dayanamadı. Binance CEO’su Changpeng Zhao Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasıyla birlikte sistemsel bir takım sorunlar yaşandığını ve bu sorunları çözmek için çalıştıklarını bildirdi.

Yaşanan can sıkıcı kesintilerin ardından Twitter’daki kripto para topluğu da hazırlıksız yakalanan kripto para borsalarını topa tuttu.

Türk kripto para borsaları da eleştirilerden nasibini aldı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Tuncay Aydıner
Tuncay Aydıner
Coinkolik.com'un Yayın Koordinatörü olan Tuncay, 2017 yılından bu yana kripto para ve Blockchain gibi yıkıcı finansal teknolojilerle çok yakından ilgilieniyor. Sektörel gelişmeleri çok büyük bir titizlikle okuyucuya ulaştırmayı amaç edinen Tuncay şu ana kadar yerli ve yabancı birçok kripto para projesinde rol aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar