Yükleniyor...

Borsalardaki Bitcoin miktarı dibi gördü!

Kripto para borsalarında yer alan Bitcoin (BTC) adeti, 2 milyona düşerek Ocak 2018'den bu yana dip seviyeye geldi.

bitcoin btc fiyat analizi daha fazla duser mi 13 haziran 2022

Kripto para borsalarında yer alan Bitcoin (BTC) adeti, 2 milyona düşerek Ocak 2018’den bu yana dip seviyeye geldi.

Kripto para borsalarında bulunan BTC miktarı, 2 milyona düşerek büyük bir panik yarattı. 2018’in Ocak ayından beri en düşük seviyeye gelen bu veri, uzmanlar tarafından farklı şekillerde yorumlandı. Bu unsurların başında merkezi borsalara olan güvensizlik ve FTX iflasının sektörde yarattığı etki geliyor.

Fotoram.io 7 2

Onchain verileri şaşırttı

CryptoQuant tarafından yayımlanan verilere göre, kripto borsalarında tutulan BTC sayısı, Ağustos ayında yüzde 4 azaldı. Merkezi borsalarda tutulan BTC sayısı ise, sekördeki kaos ortamıyla beraber beş yıldan fazla bir sürenin en düşük seviyesine geriledi. Onchain veri analiz platformu CryptoQuant, borsa rezervi olarak nitelendirilen bu miktarın, ay içersinde 2 milyon BTC’ye (54,5 milyar dolar) gerilediğini bildirdi. Bu değer, Ocak 2018’den bu yana en düşük seviyeyi gösteriyor.

Matrixport‘un araştırma ve strateji müdürü Markus Thielen, kripto para borsalarının zamanla önemini yitireceğini belirtti. Thielen, borsaların kâr oranını yüksek tutmak amacıyla yeni iş modelleri bulmak zorunda kalabileceğini ifade etti. Bunlara ek olarak Matrixport, Mayıs ayında ClearLoop’a dahil olarak kurumsal müşterilere borsa dışı ödeme imkanı sunmaya başladı.

FTX‘in iflasıyla birlikte kripto yatırımcıları, borsalarda bulunan varlıklarının çekim işlemlerini hızlandırmıştı. En yüksek üçüncü işlem hacmine sahip borsa olan FTX, bu olaydan sonra gerek sektör gerekse yatırımcıların güvenini ve umudunu tamamen sarstı . Thielen, borsalarda azalan miktarı bu durumla ilişkilendirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner